Jaś Górny pierwszym dzieckiem w Tarnobrzegu w 2022 roku [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 24 maja
reklama

Jaś Górny pierwszym dzieckiem w Tarnobrzegu w 2022 roku [zdjęcia]

1
1 z 5

Zobacz także: Tymon pierwszym dzieckiem urodzonym w sandomierskim szpitalu w tym roku. Prezenty od starosty dla mam i maluchów

Jaś Górny jest pierwszym tarnobrzeżaninem urodzonym w 2022 roku. Przyszedł na świat 1 stycznia, o godzinie 3.55. Synek Iwony i Dawida Górnych ważył 3450 gram i mierzył 56 cm.

Jaś „planowo” miał pojawić się na świecie 11 stycznia. Dawał jednak sygnały, że nie ma zamiaru czekać.

– Chciałam, żeby poczekał, choć do 9 stycznia, kiedy urodziny ma jego tato, ale miał inne plany. Spodziewając się, że poród może się rozpocząć w każdym momencie, nie wybieraliśmy się na sylwestrową zabawę. Byliśmy w domu, na spokojnie zdążyliśmy złożyć sobie wszyscy noworoczne życzenia i ruszyliśmy do szpitala. Jaś jest zdrowym chłopcem, dostał 10 punktów w skali Apgar, wychodzimy do domu, gdzie czeka na niego starszy brat. Cudownie ten rok rozpoczynamy – stwierdziła Iwona Górny.

Pierwszy tarnobrzeżan w 2022 roku otrzymał od prezydenta miasta specjalną wyprawkę.

– To kolejny już rok, gdy nie mogę osobiście pogratulować szczęśliwym rodzicom. Jednak nawet i przez telefon składane gratulacje i życzenia się liczą. I co najważniejsze, spełniają. Niech to będzie dla nas wszystkich, dla miasta, dobry rok. Dobrą prognozą na ten nowy rok jest liczba urodzonych tylko w pierwszych dwóch dniach nowego roku dzieci. W szpitalu w Tarnobrzegu przywitano ich na świecie siedmioro. Szczęśliwa siódemka – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Pierwsze dziecko urodzone w Tarnobrzegu w 2022 roku – 5 zdjęć

1 z 5

Jeden komentarz

  1. pozdrawiam wszystkich na

    urodzic sie w sandomeirzu to zaszczyt wiadomo miasto krolewskie i znane natomiast w tarnobrzegu no coz czasami nie ma wyjscia