Tymon pierwszym dzieckiem urodzonym w sandomierskim szpitalu w tym roku. Prezenty od starosty dla mam i maluchów - Tygodnik Nadwiślański
środa, 29 czerwca
reklama

Tymon pierwszym dzieckiem urodzonym w sandomierskim szpitalu w tym roku. Prezenty od starosty dla mam i maluchów

2
1 z 5

Troje dzieci przyszło na świat w pierwszym dniu 2022 roku w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu. Podarunki dla maluchów i ich mam przekazał starosta Marcin Piwnik.  

Jako pierwszy w Nowy Rok, o godzinie 10.10, urodził się chłopczyk, Tymon, którego rodzice mieszkają w powiecie kraśnickim w województwie lubelskim. Później na świat przyszedł Nataniel. Jego rodzice są z gminy Ożarów w powiecie opatowskim w Świętokrzyskiem. Trzecim dzieckiem była Zuzia z powiatu opolskiego na Lubelszczyźnie. Jak poinformowała Maria Madoń, kierownik oddziału, jeden poród odbył się siłami natury, natomiast dwa przez cesarskie cięcie.

3 stycznia na świecie pojawiło się kolejne dziecko –  Zuzia. Jej rodzice mieszkają w powiecie niżańskim na Podkarpaciu. Na oddział położniczy przyjęto następnych sześć pacjentek. Dla nich również starostwo przygotowało prezenty. W paczkach znalazły się między innymi pieluchy, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt oraz ubranka.

 – Każde nowe życie to radość. Takich dobrych informacji bardzo potrzeba nam w tym trudnym czasie – powiedział starosta.

Z powodu epidemii wręczenie upominków odbyło się nie na oddziale położniczym, tylko w szpitalnej sali konferencyjnej. Odebrał je personel medyczny, który później wręczył prezenty mamom.

Jak podkreślił dr Marek Kos, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego, miniony rok był bardzo dobry dla tutejszego oddziału położniczego. – Odbyły się tam  534 porody. Jest to największa liczba od pięciu lat. Tak chcemy trzymać również w 2022 roku – mówił dyrektor.

Marek Kos zaznaczył, że w sandomierskim szpitalu chętnie rodzą mieszkanki nie tylko województwa świętokrzyskiego, ale także podkarpackiego i lubelskiego.  Jest to efekt dobrej opieki ze strony personelu oraz coraz lepszych warunków, jakie zapewnia pacjentkom oddział położniczy.  W ubiegłym roku wykonany został tam gruntowny remont, powstała sala do porodów rodzinnych, zakupione zostało nowe wyposażenie, między innymi specjalistyczne łóżko porodowe.

Pierwsze dzieci urodzone w Sandomierzu w 2022 roku – 5 zdjęć

1 z 5

2 komentarze