Jerzy Zięba w nowodębskim SOK-u. Wielkie oburzenie w sieci i tłumy na widowni [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 26 stycznia
reklama

Jerzy Zięba w nowodębskim SOK-u. Wielkie oburzenie w sieci i tłumy na widowni [zdjęcia]

6

W minioną niedzielę w Nowej Dębie odbyło się spotkanie z Jerzym Ziębą, autorem książki „Ukryte  terapie”, kontrowersyjnym publicystą, znanym z alternatywnego postrzegania pandemii i sposobów leczenia COVID-19. Nie byłoby w tym pewnie nic szczególnego, gdyby nie fakt, że z promującego go plakatu wynikało, iż jego organizatorem jest Samorządowy Ośrodek Kultury. W mediach społecznościowych zawrzało.

Z pytaniem o to, kto bierze odpowiedzialność za to wydarzenie, zwróciliśmy się do dyrekcji SOK. Dyrektor Iwona Strojek, pomimo faktu, że plakat wydarzenia opatrzony był logiem SOK, a na Facebooku tej instytucji widniał nad nim dopisek „serdecznie zapraszamy”, jednoznacznie zaprzeczała, jakoby to właśnie ta ona odpowiadała za jego organizację

Pomimo tych zapewnień dyrektor podczas spotkania z J. Ziębą ewidentnie pełniła rolę jego gospodarza. Najpierw je otworzyła i przywitała uczestników, a później stojąc przy drzwiach kierowała gości na drugą część spotkania.

Czytaj w papierowym
i elektronicznym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

 

6 komentarzy

  1. A może niektóre tematy to nie bzdury? Czasem lekarz nie jest w stanie tradycyjnymi metodami wyleczyć ludzi i sięgnąć trzeba po te inne niekonwencjonalne metody. Trzeba umieć wybierać.

  2. To jest skandal. Pracownicy instytucji państwowych, pobierający pensje z naszych podatków nie mają prawa promować szkodliwych dla zdrowia bzdur.