Już 6 pracowników szpitala z koronawirusem. 82 w kwarantannie

1

Liczba pracowników Szpitala Wojewódzkiego im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej W Tarnobrzegu zakażonych koronawirusem SARS CoV-2 wzrosła do sześciu.

We wtorek, 31 marca, wyniki testów dały wynik pozytywny u trójki kolejnych osób z personelu Oddziału Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii.

CZYTAJ TAKŻE:

– Minister zdrowia: możliwy jest za chwilę przyrost pięciuset zachorowań na dobę
– Koronawirus – powiat sandomierski. Osoba zakażona to pracownik szpitala w Tarnobrzegu
– Mężczyzna siedział ze szwagrem w samochodzie, inny był na zakupach. Pierwsze złamania kwarantanny w powiecie tarnobrzeskim

Otrzymaliśmy dziś wyniki testów 20 pracowników. 17 z nich było negatywnych, ale 3 potwierdziły zakażenie koronawirusem. To pracownicy interny – mówi Wiktor Stasiak, dyrektor szpitala. Wykrycie nowych przypadków zakażenia oznacza konieczność przeprowadzenia po raz kolejny analizy epidemicznej i dokładnego sprawdzenia z kim mieli kontakt zakażeni. Dla niektórych pracowników szpitala może to oznaczać konieczność ponownego odbycia kwarantanny.

Rzeczywiście jest takie prawdopodobieństwo. Oddział Chorób Wewnętrznych pozostanie zamknięty – przyznaje W. Stasiak. W sumie w tym momencie kwarantannę odbywa 82 pracowników tarnobrzeskiego szpitala.

Udostępnij
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tola
9 miesięcy temu

A dyrektor twierdził że wirusa w szpitalu nie ma !