Już prawie trzy miesiące trwają poszukiwania zaginionego Mariusza Michalika z Osieka [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 7 grudnia
ogłoszenie
reklama

Już prawie trzy miesiące trwają poszukiwania zaginionego Mariusza Michalika z Osieka [zdjęcia]

1
1 z 4

Wciąż nie udało się odnaleźć 25-letniego Mariusza Michalika z Osieka, który początkiem stycznia zaginął w Rzeszowie. W ostatnich dniach policjanci po raz kolejny sprawdzali rzekę Wisłok, w pobliżu ostatniego miejsca zamieszkania mężczyzny.

W poszukiwaniach uczestniczyli również strażacy, Grupa Specjalna Płetwonurków RP i przewodnicy z psami wyszkolonymi do odnajdywania zwłok ludzkich. Niestety, prowadzone działania nie przyniosły rezultatu.

Mariusz zaginął 5 stycznia. Jak ustalili policjanci, tego dnia wieczorem wyszedł z mieszkania przy ul. Grabskiego. Od tamtej pory nikt go nie widział, od tego czasu zaginiony z nikim nie nawiązał kontaktu. Jego zaginięcie zgłosiła rodzina w Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie, w miejscu zamieszkania. Ponieważ jednak do zaginięcia doszło w Rzeszowie, poszukiwania przejęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

W trakcie poszukiwań, policjanci wspólnie ze strażakami sprawdzili akweny w  rejonie zalewu na Wisłoku, kąpielisko Żwirownia oraz mniejsze zbiorniki. W poszukiwaniach uczestniczyli strażacy, którzy przeszukiwali zbiorniki z wykorzystaniem sonaru oraz z udziałem płetwonurków. Poszukiwania, dwukrotnie – w lutym i w marcu, prowadziła przy użyciu specjalistycznego sprzętu Grupa Specjalna Płetwonurków RP. W tym tygodniu we wtorek i w środę akweny oraz tereny przybrzeżne w tym rejonie sprawdzali przewodnicy z psami wyszkolonymi do odnajdywania zwłok ludzkich na lądzie oraz w wodzie z Komisariatu Wodnego Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze sprawdzają również miejsca, gdzie ewentualnie mógł trafić 25-latek, tj. szpitale, noclegownie, izbę wytrzeźwień. Kontrolują dworce i przystanki autobusowe. Wielokrotnie przeszukano teren w pobliżu ul. Grabskiego i Kwiatkowskiego. Policjanci z wydziału kryminalnego sprawdzali również kilkadziesiąt sygnałów od osób, które jak przypuszczały, widziały zaginionego. Z każdą taką osobą rozmawiali oraz sprawdzali zapisy monitoringu z miejsca i okolic, gdzie 25-latek miał być widziany. Niestety do tej pory żaden z sygnałów nie potwierdził się.

Mimo to, prowadzący poszukiwania funkcjonariusze, ponownie apelują do osób, które wieczorem lub w nocy z 5 na 6 stycznia przebywały, przechodziły lub przejeżdżały w rejonie ul. Grabskiego, Kwiatkowskiego, kąpieliska Żwirownia lub zalewu na Wisłoku – o kontakt. Być może któraś z tych osób zauważyła coś, co może mieć znaczenia dla dalszych poszukiwań. Może coś istotnego zarejestrowała kamera przejeżdżającego lub parkującego w tym rejonie samochodu.

Wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu Mariusza Michalika można przekazywać policjantom Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 13, osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 47 821 3224 lub dyżurnemu komendy tel. 47 821 3310 albo pod numer alarmowy 112.

Fot. Podkarpacka Policja

1 z 4

Jeden komentarz