Koncertuje w sieci i uczy grać

0

Projekt „Zdalne piano”, któremu patronował „Tygodnik Nadwiślański” jest już na finiszu. W jego ramach powstało 15 lekcji gry na pianinie oraz tyle samo koncertów, które są już dostępne w sieci.

Przez cały lipiec ceniony staszowski pianista Kamil Kondek publikował na stronie internetowej www.zdalnepiano.pl oraz na kanale o tej samej nazwie w serwisie YouTube filmy dla wszystkich, którzy chcieliby zacząć muzyczną przygodę i opanować podstawy gry na instrumentach klawiszowych.

Na stronie, oprócz filmów z lekcjami, znajdują się również nagrania koncertów, nagranych w warunkach domowych, podczas których artysta wykonywał zarówno repertuar klasyczny, jak również własne kompozycje, w tym również bardzo osobiste, jak choćby „Małą księżniczkę”, skomponowaną z okazji pierwszych urodzin swojej córki, Blanki. Słowa do tego utworu są dziełem Mirosława Pardeli. Na stronie projektu znajdują się ponadto wszelkie materiały potrzebne do nauki gry na pianinie (akordy, podstawy muzyki). Wszystko to dostępne jest bezpłatnie.

– Bardzo się cieszę z pozytywnego odbioru tego przedsięwzięcia. Przyświecał mu cel, by w dobie pandemii stworzyć coś interesującego dla wszystkich interesujących się muzyką. Pomysł okazał się trafiony.  Mówią o tym statystyki oraz zasięg krajowy i międzynarodowy postów, które czytane były we Włoszech , Belgii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, a nawet w Indiach. Nadal zachęcam do odwiedzin strony, facebooka, i kanału YouTube, gdzie dostępne są wszystkie lekcje i udostępniania ich znajomym. No i trzymam kciuki za postępy waszej gry na fortepianie – mówi Kamil Kondek.

Projekt „Zdalne Piano” został zrealizowany dzięki programowi dotacyjnemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  #Kulturawsieci.

 (rs)

Share.

Comments are closed.