Koronawirus w parafii w Grębowie ?

0

Według nieoficjalnych informacji, osoba pełniąca posługę w parafii w Grębowie jest zakażona koronawirusem. Sanepid póki co, nie wydał oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Informacja o zakażeniu jednego z księży rozeszła się w Grębowie w piątek, 24 lipca. Mówił o tym wiernym w kościele ksiądz wikary. Wiele osób zaczęło spekulować, że zakażonym może być proboszcz tutejszej parafii, którego od pewnego czasu nie widywano.

To nie nasz ksiądz proboszcz. Jego nie ma w Grębowie, bo ma urlop. Zakażony jest kleryk z sandomierskiego seminarium duchownego, odbywający w grębowskiej parafii praktyki – mówi osoba znająca dokładnie sprawę.

23-letni kleryk, u którego miano potwierdzić zakażenie koronawirusem, pomagał wikaremu w odprawianiu mszy św. Nie uczestniczył w udzielaniu komunii. Obecnie przebywa w izolacji.

Gdy zakażenie koronawirusem stwierdzono u kapłana pełniącego posługę w kościele w Sandomierzu – Nadbrzeziu, tamtejszy sanepid wydał specjalny komunikat. W przypadku Grębowa takiej informacji nie ma. Tarnobrzeski sanepid nie chciał oficjalnie potwierdzić wykrycia zakażenia koronawirusem u kapłana i odsyłał w tej sprawie do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Mieliśmy już przypadki zakażenia wśród duchownych na terenie województwa podkarpackiego i mamy określone procedury. Jeżeli będzie taka potrzeba, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu wyda w tej sprawie oficjalny komunikat – odpowiedziała enigmatycznie Dorota Gibała, rzecznik prasowy WSSE w Rzeszowie.

Share.

Comments are closed.