Koronawirus – Zamknięta przychodnia w Gorzycach

0

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Gorzycach został tymczasowo zamknięty. Ma to związek z wizytą w ośrodku pacjentki, która ma objawy mogące sugerować zarażenie koronawirusem SARS CoV-2.

Jest to normalna procedura, wszczęta w ramach prowadzonego przez nas dochodzenia epidemiologicznego. Decyzje podjęło szefostwo przychodni w uzgodnieniu z nami – mówi Małgorzata Michalska – Szymaszek, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu.

W gorzyckiej przychodni nikt nie chce komentować sytuacji i faktu zamknięcia placówki. Wiadomo jednak, że dochodzenie epidemiologiczne ma związek z nastolatką, która obecnie przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala Powiatowego w Mielcu. Wcześniej dziewczyna wraz z matką trafiły najpierw do gorzyckiej przychodni, a stamtąd zostały odesłane na Oddział Pediatryczny Szpitala Wojewódzkiego im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Dopiero tam, w izbie przyjęć, w trakcie wywiadu, lekarz dyżurny ustalił, że dolegliwości dziewczyny mogą mieć związek z zarażeniem koronawirusem, bowiem ojciec 16-latki niedawno przyjechał z Niemiec.

CZYTAJ TAKŻE:

Nastolatka z podejrzeniem koronawirusa przewieziona z Tarnobrzega do Mielca

Zarówno nastolatka jak i jej matka zostały przewiezione do Mielca. Wyniki testów na koronawirusa powinny być znane w sobotę 14 marca.

CZYTAJ TAKŻE:

Koronawirus: Lekarz rodzinny wysłał nastolatkę do szpitala. Wbrew procedurom!

Oddział pediatryczny tarnobrzeskiego szpitala na razie nie przyjmuje pacjentów, został też poddany dezynfekcji. Personel, który miał styczność z pacjentkami został poddany kwarantannie.

Share.

Comments are closed.