reklama
Koszmar w przechowalni dla psów! Obrońcy zwierząt wytykają gminie poważne zaniedbania - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Koszmar w przechowalni dla psów! Obrońcy zwierząt wytykają gminie poważne zaniedbania

0

Na terenie przechowalni dla psów w Bogorii czworonogi przetrzymywane są w fatalnych warunkach – alarmuje Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce. I zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Urząd Gminy.

„Psy umieszczone na „tymczas” w gminnej przechowalni nie mają stałego dostępu do świeżej wody, nie są spuszczane z łańcuchów, a dodatkowo przebywają w kojcach, długość łańcuchów jest niezgodna z normami opisanymi w ustawie o ochronie zwierząt, psy nie mają odpowiedniego pokarmu, a w ala boksach zalega duża ilości odchodów. Zwierzęta nie mają odpowiedniego schronienia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, budy nie są odpowiednie co do wielkości psów, a prowadzona interwencja w ubiegłym roku wykazała dodatkowo, że nie wszystkie psy miały budy, a jedna z suczek, która oszczeniła się w kojcu, spała ze szczeniakami pod skrzynką uniwersalką do zbierania jabłek przykryta workiem na ziemniaki. Psy nie są szczepione zgodnie z art. 56 ustawy o ochronie zdrowia zwierząt i zwalczania chorób zakaźnych a także nie są sterylizowane i kastrowane” – czytamy na facebookowym profilu organizacji.

[ŚWIĘTOKRZYSKIE][POWIAT STASZOWSKI]Gminna przechowalnia dla psów Bogorii powiat Staszowski.Psy umieszczone na "tymczas…

Opublikowany przez Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce – PSPA Środa, 16 września 2020

Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt naliczyła kilka różnych wykroczeń do jakich miało dochodzić w przechowalni i zapowiedziało podjęcie stosownych kroków prawnych w tej sprawie.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „TN”

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.