Lasowiacy będą świętować!

0

Dwa piękne jubileusze obchodzić będzie w tym roku stalowowolska kultura. 60-lecie świętować będzie Zespół Pieśni i Tańca Lasowiacy im. Ignacego Wachowiaka, 50-lecie – Zespół Pieśni i Tańca Mali Lasowiacy.

Uroczysty koncert z tej okazji zaplanowany jest na 17 września. – Do udziału w nim zapraszamy także wszystkich byłych artystów występujących niegdyś w lasowiackim balecie, chórze czy orkiestrze – mówi Marek Zaremba, kierownik artystyczny zespołu.

Specjalna okazja do powspominania historii „Lasowiaków” przydarzy się już we wtorek 1 marca o godz. 16 w Sali im. Norblina w Domu Gościnnym „Hutnik”, podczas kolejnego spotkania z cyklu „Szanujmy wspomnienia”. Anna Garbaczowa i Marek Wiatrowicz zapraszają wszystkich byłych „Lasowiaków”, bez względu na to, gdzie dziś mieszkają, do wspomnień. Te, jak wiadomo, najlepiej odświeżają fotografie, stąd prośba o zabranie ich na spotkanie do „Hutnika”. Organizatorzy spotkania gromadzą właśnie materiały, na podstawie których napiszą historię tego zasłużonego dla regionalnej kultury zespołu.

W sprawie udziału w koncercie prosimy kontaktować się z Markiem Zarembą, tel. 608 589 889, marekzaremba@op.pl (r)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Share.

Comments are closed.