Ławka w kształcie książki stanęła przed biblioteką w Pysznicy. Wygląda zjawiskowo! [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Ławka w kształcie książki stanęła przed biblioteką w Pysznicy. Wygląda zjawiskowo! [zdjęcia]

0

Ławka „Piękno Tkwi w Nas”, która stanęła na stałe przed Gminną Biblioteką Publiczną w Pysznicy (pow. stalowowolski) z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek, to przypomnienie o tym, ile dobrego daje czytanie książek, jak inspiruje i pozwala odkrywać fantastyczny świat literatury. A to tego wygląda zjawiskowo!

Wyjątkowy eksponat pojawił się wejściem do Biblioteki w Pysznicy, aby promować czytelnictwo oraz miejscowość na Zaczytanym Szlaku, jako część akcji Fundacji Zaczytani. Ławka to artystyczny mebel w kształcie otwartej książki, którego powierzchnia pokryta jest odręcznie malowanymi wzorami autorstwa artysty malarza i grafika Dominika Jasińskiego, nawiązującymi do świata literatury, malarstwa, muzyki i teatru.
Projekt Zaczytanej Ławki, który można podziwiać przy wejściu do biblioteki, nawiązuje do kultury ludowej. „Operując nasyconym kolorem i łagodną linią autor otwiera przed widzem bajkowy świat z pogranicza jawy i snu, sielską krainę wolną od pędu i zgiełku.” – informują w sieci pracownicy biblioteki.
Na wbudowanej w podest tablicy, znajdującej się obok ławki, dostępny jest kod QR pozwalający na pobieranie co miesiąc darmowych audiobooków. 
„Każda ławka to inny projekt będący artystycznym wyrazem danego twórcy. Jedne ujmują prostotą, żartem, inne mają na sobie mnogość metafor i dostarczają głębokiego przeżycia estetycznego. Mimo że bryła jest zawsze taka sama, to każda Zaczytana Ławka budzi inne emocje, inne refleksje, trafia do innej grupy przechodniów.” – piszą na stronie członkowie Fundacji Zaczytani.
zaczytana ławka pysznica
zaczytana ławka biblioteka pysznica

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.