Lipa z Podkarpacia zostanie Drzewem Europy? - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

Lipa z Podkarpacia zostanie Drzewem Europy?

0

Dnia 1 lutego na stronie tarnobrzeskiego urzędu miasta pojawiła się informacja, że polska lipa św. Jana Nepomucena rosnąca w Dulczy Wielkiej (powiat mielecki) ma szansę zostać Drzewem Europy 2021. Każdy z nas w lutym może oddać głos, udostępnić informację  i namówić innych do głosowania, przyczyniając się do jej zwycięstwa.

Lipa, o której mowa, liczy od 150 do 170 lat. Rośnie w Dulczy Wielkiej, w gminie Radomyśl Wielki na Podkarpaciu. Drzewo usytuowane jest na skraju wsi, w sąsiedztwie pól. Szerokość konarów wynosi aż 25 metrów. Stojąca obok kapliczka św. Jana Nepomucena nadała miejscu magii.

Zachęcam wszystkich tarnobrzeżan do głosowania na lipę drobnolistną z Dulczy Wielkiej. Dzięki Państwa głosom lipa św. Jana Nepomucena może zostać Europejskim Drzewem Roku. Dostrzegajmy piękno podkarpackiej natury, które nas otocza – zachęca prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Zobacz także:
– Tarnobrzescy wolontariusze WOŚP zebrali do puszek blisko 90 tysięcy złotych [zdjęcia]
– Zderzenie trzech samochodów w Gorzycach, droga była zablokowana [zdjęcia]
– Złapani przed sklepem. W samochodzie marihuana i mefedron


Od 1 lutego 2021 r. trwa głosowanie
na Europejskie Drzewo Roku 2021. Spośród drzew z europejskich krajów plebiscyt wygra to drzewo, które otrzyma największą liczbę głosów internautów. Więcej informacji znajduje się na stronie konkursu Europejskie Drzewo Roku 2021.

Organizatorem konkursu jest Environmental Partnership Association i Liga Ochrony Przyrody. Patronat honorowy nad konkursem sprawują m.in. Marszałek Województwa Podkarpackiego i Podkarpacki Kurator Oświaty.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.