„Łowcy nastolatek” grozi do 20 lat więzienia. Zgwałcił przynajmniej dwie nieletnie - Tygodnik Nadwiślański
środa, 29 czerwca
reklama

„Łowcy nastolatek” grozi do 20 lat więzienia. Zgwałcił przynajmniej dwie nieletnie

1

Do 20 lat grozi 31-letniemu mieszkańcowi Niska, który „polował” na nieletnie dziewczynki w internecie. W przynajmniej dwóch przypadkach nawiązywane przez niego toksyczne relacje skończyły się gwałtami na osobach, które nie ukończyły 15. roku życia. Lista zarzutów jakie prokuratura postawiła mężczyźnie jest jednak o wiele dłuższa.

O szokującej działalności 31-latka informowaliśmy na portalu tyna.info.pl i na łamach „Tygodnika Nadwiślańskiego”. Mężczyzna nawiązywał za pośrednictwem internetu i popularnych komunikatorów znajomości z dziewczynkami poniżej 15. roku życia. Najpierw zdobywał ich zaufanie normalnymi rozmowami, przedstawiał się też jako osoba bardzo zamożna. Potem proponował wspólne imprezy i prezenty, a rozmowy kierował na sferę seksualną. Prośbami i groźbami skłaniał nieletnie do robienia sobie intymnych zdjęć, które kolekcjonował na swoi komputerze. To jednak mu nie wystarczyło – zaczął domagać się spotkań w świecie realnym. Przynajmniej w dwóch przypadkach konsekwencją tego było doprowadzenie do kontaktów seksualnych z nieletnimi, kwalifikowanych przez prawo jako gwałt.

Sprawa wyszła na jaw, gdy o toksycznych relacjach nieletnich z dorosłym mężczyzną dowiedzieli się rodzice jednej z dziewczynek. Powiadomiona o sprawie policja zatrzymała mieszkańca Niska,który następnie został tymczasowo aresztowany przez sąd. Śledztwo w tej sprawie przejęła Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu. Zakończyło się ono skierowaniem do sądu aktu oskarżenia.

 – 31-latek został oskarżony o zgwałcenie dwóch małoletnich osób w wieku poniżej 15 lat, posiadanie zdjęć z treściami pornograficznymi, kierowanie pod adresem osoby małoletniej gróźb karalnych, a także o rozpowszechnianie wizerunku nagiej małoletniej pokrzywdzonej bez jej zgody. W sumie postawiliśmy mężczyźnie 8 zarzutów. Zgromadzony przez nas materiał dowodowy w tej sprawie jest bardzo mocny – informuje prokurator Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Przestępstwa objęte aktem oskarżenia są zagrożone karą łączną do 20 lat pozbawienia wolności. Podczas procesu, 31-latek nadal będzie przebywał w areszcie tymczasowym. Proces przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu rozpocznie się najprawdopodobniej w grudniu br.

Jeden komentarz