reklama
Mali aktorzy z Tarnobrzeskiego Domu Kultury nagrywali słuchowisko "O Stasiu Jachowiczu, co został bajkopisarzem" [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Mali aktorzy z Tarnobrzeskiego Domu Kultury nagrywali słuchowisko „O Stasiu Jachowiczu, co został bajkopisarzem” [zdjęcia]

0
W piątek i w sobotę w tarnobrzeskim studiu muzycznym Pro-Media dzieci wraz z profesjonalistami nagrywały słuchowisko tarnobrzeżanki Iwony Rusek pt. „O Stasiu Jachowiczu, co został bajkopisarzem”. Słuchowisko jest elementem festiwalu Tarnobrzeskiego Domu Kultury „II Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza”.
Podczas realizacji nagrań, które miały miejsce w piątek i sobotę, 26-27 listopada, wskazówek małym aktorom udzielała ceniona reżyser Anna Skuratowicz z Warszawy i aktor Łukasz Chmielowski znany m.in. z seriali „M jak Miłość”, „Komisarz Alex” czy „Czas Honoru”.
 Swojego głosu podczas nagrań użyczyli aktorzy z Teatrzyku Magik oraz Teatrowi Czwartek, funkcjonujących przy Tarnobrzeskim Domu Kultury. Wokalnie słuchowisko urozmaiciły swoim śpiewem wokalistki z chórku Łapu-Capu. Podczas realizacji słuchowiska, za które odpowiadało Studio Pro-Media Jarosława Piątkowskiego, nie zabrakło także jednej z głównych inicjatorek i organizatorek festiwalu „Jachowicza”, Renaty Domki z TDK.

Nasi młodzi aktorzy z Teatrzyku Magik byli bardzo przejęci nagraniami. Ze sceną są obeznani, ale nigdy nie pracowali nad słuchowiskiem, wszystko było dla nich nowe, ale świetnie dali sobie radę i brawurowo odegrali swoje role. Słuchali uważnie pani reżyser i stosowali się do jej zaleceń. Podobnie aktorzy Teatru Czwartek, dla których praca ze świetnym aktorem Łukaszem Chmielowskim i pod okiem Ani Skuratowicz było ważnym doświadczeniem. Wszyscy świetnie się bawili przy jego realizacji – relacjonuje spotkanie z profesjonalistami Renata Domka z Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Scenariusz słuchowiska stworzyła dr Iwona Rusek, laureatka wielu nagrodzonych tekstów do słuchowisk, z powodzeniem tworząca kolejne scenariusze dla wielkich rozgłośni i platform. Premiera słuchowiska zostanie wyemitowana na antenie Radia Leliwa. Dokładny termin poznamy już wkrótce.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.