reklama
Sandomierz. Kobiety wyrzuciły tysiące złotych przez okna! Zostały oszukane - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Sandomierz. Kobiety wyrzuciły tysiące złotych przez okna! Zostały oszukane

1

W Sandomierzu dwie starsze kobiety padły w piątek ofiarami oszustów, którzy podając się za policjantów, kazali im wyrzucić pieniądze przez okna mieszkań, gdyż miały być one zagrożone. Seniorki straciły swoje oszczędności

Oszuści działali w Sandomierzu w ostatni piątek, ok. godz. 18. – Do dwóch kobiet zadzwonił mężczyzna, który podał się za rzekomego policjanta i poinformował o tym, że ich pieniądze są zagrożone. W celu ich zabezpieczenia polecił spakować je w reklamówkę i wyrzucić przez okno skąd zabierze je później rzekomy prokurator bądź policjant – mówi mł. asp. Paulina Kalandyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

Zobacz także:
– Sandomierz. Konkurs na dyrektora SCK już rozstrzygnięty

83-latka wyrzuciła przez okno 17 tysięcy złotych oraz złotą biżuterię, natomiast 77-latka 10 tysięcy złotych – informuje mł. asp. Paulina Kalandyk.

Policja zwraca się z prośbą o przeprowadzenie rozmów ze swoimi rodzicami, dziadkami, sąsiadami na temat oszustw na „policjanta”. – Powiedzcie swoim najbliższym co robić, gdy ktoś będzie żądał od nich pieniądze. Przypominamy, policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. Apelujemy o ostrożność i rozwagę w kontaktach telefonicznych – mówi mł. asp. Paulina Kalandyk.

Jeden komentarz

  1. „83-latka wyrzuciła przez okno 17 tysięcy złotych oraz złotą biżuterię, natomiast 77-latka 10 tysięcy złotych”

    I dlatego pozbyłem się z mieszkania teściowej.