Na osiedlu Serbinów w Tarnobrzegu powstanie bajkowa aleja? - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Na osiedlu Serbinów w Tarnobrzegu powstanie bajkowa aleja?

11

Władze Tarnobrzega ogłosiły rozpoczęcie konsultacji społecznych dotyczących planów zagospodarowania części osiedla “Serbinów”. Jeżeli miejski projekt zyska uznanie mieszkańców, a przede wszystkim, jeżeli uda się zdobyć pieniądze na jego realizację, na zaniedbanym dziś największym osiedlu mieszkaniowym Tarnobrzega zrobi się bajkowo.

Na razie magistrat chce zebrać uwagi mieszkańców na temat planowanego zagospodarowania traktu na osiedlu Serbinów, pomiędzy ul. Sienkiewicza, a Zwierzyniecką i stworzenia „Alei Nocy i Dni”, nawiązując do nazwy osiedla.

Projekt przewiduje, że w miejsce istniejącego dziś betonowego traktu powstanie kolorowa ścieżka pieszo – rowerowa. Wzdłuż alei powstaną skwery, każdy o innym charakterze, aby mieszkańcy osiedla i miasta w każdym wieku mogli znaleźć swoją przyjazną przestrzeń.

Zobacz także:
Tłumy na otwarciu sklepu Action w Tarnobrzegu [zdjęcia][wideo]

Projekt przewiduje powstanie:

 1. Skweru Tolibowskiego dedykowanego osobom starszym – powstaną na nim pergole, ławki, stoły do gier, mini plac wodny, zbiorniki retencyjne na wodę opadową.
 2. Skweru Barbary – strefy ekologicznej, w której usytuowany będzie mały amfiteatr (scena będzie mogła być miejscem koncertów, przedstawień, kina letniego itp.)
 3. Skweru Tomaszka – strefy sportu i aktywności – znajdzie się tu plac zabaw, 3 boiska sportowe, siłownia na świeżym powietrzu oraz park sensoryczny.
 4. Skweru Bogumiła – gdzie powstaną ogrody społeczne, w których chętni mieszkańcy okolicznych budynków będą mogli uprawiać rośliny ozdobne, zioła, warzywa itp.
Zobacz także:
Zapalił się skład makulatury w Knapach (gm. Baranów Sandomierski) [zdjęcia]

 – Wszystkie powyższe elementy nadadzą przestrzeni osiedla nowy wygląd, co zachęci mieszkańców do spędzania czasu poza domem, aktywności na świeżym powietrzu. Chcemy stworzyć tym projektem przyjazną przestrzeń, miejsce aktywności i integracji lokalnej społeczności – napisano w ogłoszeniu o rozpoczęciu konsultacji.

Miasto będzie ubiegać się o dofinansowanie na realizację zmiany osiedla “Serbinów” z programów Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

Udostępnij

11 komentarzy

 1. Robić robic robic Likwidować to dziadostwo Tylko co zrobią z tym gipsowym bozkiem na końcu tej aleji postawionym pewnie nielegalnie

 2. budować remontować jak najszybciej nie słuchać malkontentów pisowatych, którzy przez kilka dekad nic, a nic, że się nie da itp i doprowadzili miasto do upadku

  • Bez przesady. Miasto żyje. Trzeba sobie nieco na później zostawić w budowach. Wszystkiego nie da się zrobić naraz.

 3. Nic tylko siąść i płakać – przecież w tym kraju nic się nie da zrobić. Wychodzi na to, że trzeba zlikwidować ławki (bo piją), ogródki (bo nie uprawiają), ścieżki rowerowe (bo źle zrobione i niebezpieczne) i boiska sportowe (bo przeszkadzają mieszkańcom) i będzie wreszcie święty spokój. Mam nadzieję, że inni myślą inaczej.

  • A widziałeś w mieście ścieżki rowerowe dobrze zrobione? Ile st miejsc do uprawiania sportu w mieście i ilu tam uprawiających? Jak się mieszka w Wawie albo i gdzie indziej, to sie nie pisze o Tbg. Ja własnie myślę inaczej bo tu mieszkam.

 4. obiektywny obserwator na

  Bajkowo to tylko wygląda na obrazkach w projektach komputerowych.

  Nad Wisłą też miało być och… i ach…, a powstały tylko alejki, ławki,kosze na śmieci. Czyli nic specjalnego. Na jednej z ławek schowanej między krzewami pije się alkohol. Nie ma kto opróżnić kosza na śmieci a czasem butelki leżą w jego okolicy. Każdy taki teren jest i nowe będą wykorzystane przez lokalnych pijaczków do wysiadywania na ławkach i spożywania alkoholu. W Polsce nie ma czegoś co się nazywa kultura picia alkoholu. Polak nie potrafi uszanować tego co dla niego się czyni. No, może za wyjątkiem nielicznych.

  Jako mieszkaniec tego miasta, pozwolę sobie już uczestniczyć w tych konsultacjach społecznych. Moje zdanie takie:
  – „i stworzenia „Alei Nocy i Dni”..”
  Stworzycie aleje dla pijaczków, następne miejsce do spożycia alkoholu, imprezowania na wolnym powietrzu. Piją wszędzie, w krzakach, przy schodach sklepów. Pozostawiają butelki, kapsle, puszki po piwie, w klatkach bloków i przed nimi, na ławkach w miejscach rekreacyjnych.

  -”powstanie kolorowa ścieżka pieszo – rowerowa”
  Jak bardzo kolorowa? Z czego będą wykonane? Ścieżka rowerowa znowu z kostki? Niestety, ale w Tarnobrzegu nie potrafią wykonać poprawnie ścieżek rowerowych. Robi się je z kostki i na dodatek nierówno ułożonej. Podobnie chodniki. Ile krawężników przetnie taką ścieżkę rowerową powodując wstrząsy roweru? Tak poza tym, pora odizolować ścieżki rowerowe od ciągu pieszego, choćby dla bezpieczeństwa pieszych. Co będzie ona łączyć? Dwie ścieżki rowerowe? Czy tylko będzie dla samego istnienia?

  – „powstaną na nim pergole, ławki, stoły do gier”
  Pergole zniszczą lumpy, stoły do gier też. Już zniszczyli przy ul. Kopernika. Jeden z radnych był tym mocno wzburzony i miał niestety rację. Stworzono dla ludzi a zniszczyły jakieś bestie w ludzkiej postaci.

  – „amfiteatr (scena będzie mogła być miejscem koncertów, przedstawień, kina letniego itp.)”
  I miejscem nasiadówek lokalnych pijaczków. Podobne miejsce nad Wisłą. Jeszcze przy nim nic na tablicy nie powiesili , żadnej informacji, a tablica została czymś pomalowana (farbą, tuszem?).

  – „strefy sportu i aktywności – znajdzie się tu plac zabaw, 3 boiska sportowe”
  Czy nie będzie to przeszkadzać okolicznym mieszkańcom?

  –  „chętni mieszkańcy okolicznych budynków będą mogli uprawiać rośliny ozdobne, zioła, warzywa itp.”
  Będą tacy? Chyba teoretycznie. Trudno oczekiwać, aby się takimi ogródkami zajęli przed swoimi blokami a co dopiero mówić o takim jak planowane miejsce.

  – „Chcemy stworzyć tym projektem przyjazną przestrzeń, miejsce aktywności i integracji lokalnej społeczności”
  Zintegrować społeczeństwa polskiego się nie da. Stwierdzenia o integracji to tylko ćwierkanie dla samego ćwierkania. Gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania mawiał Józek Piłsudski. Dobrze, że im Antek Macierewicz nie dał broni do ręki bo działoby się gorzej niż w USA.

Zostaw odpowiedź