Niebawem w Tarnobrzegu ruszy budowa Parku Handlowego „Karuzela” - Tygodnik Nadwiślański

Niebawem w Tarnobrzegu ruszy budowa Parku Handlowego „Karuzela”

15

Holding „Karuzela” zapowiada, że w sierpniu lub najpóźniej we wrześniu, rozpocznie budowę Parku Handlowego w Tarnobrzegu, na osiedlu Mokrzyszów . Jego otwarcie ma nastąpić w I/II kwartale 2022 roku.

O budowie galerii handlowej „Karuzela” w Tarnobrzegu (na osiedlu Mokrzyszów) mówi się od kliku lat. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że projekt zmierza do sfinalizowania.

– Obiekt realizowany będzie w formie parku handlowego. Każdy ze sklepów będzie miał niezależne wejścia od strony jednopoziomowego parkingu. Powstanie na działce o powierzchni ok. 4 ha i będzie miał ponad 14 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Mamy już ostateczne pozwolenie na budowę. Zostało wydane 15 marca 2021 roku. Rozpoczęcie prac planowane jest na sierpień – wrzesień tego roku, a otwarcie parku na I/II kwartał 2022 r – informuje Grzegorz Pękalski, prezes zarządu Holdingu „Karuzela”.

Nie wiadomo jeszcze jakie marki zdecydują się ulokować w  Tarnobrzegu swoje sklepy.

– W skład Parku Handlowego „Karuzela” w Tarnobrzegu będzie wchodziło ponad 20 sklepów. W tej chwili nie mogę ujawnić, jakie to będą sklepy. Informację na ten temat planujemy podać w maju – mówi G. Pękalski.

Obok Parku Handlowego „Karuzela”, na sąsiedniej, 3-hektarowej działce, ma powstać market z branży „zrób to sam”. Nieoficjalnie, ma to być sklep sieci Leroy Merlin.

– Obiekt „Zrób to sam” będzie miał 8 tys. m. kwadratowych powierzchni. Wstępnie rozpoczęcie prac planowane jest na wiosnę 2022 roku, a otwarcie na jesieni 2022 r. Nie mogę na razie oficjalnie potwierdzić nazwy operatora – informuje G. Pękalski.

Więcej informacji: Leroy Merlin w Tarnobrzegu już za półtora roku?

Pandemia koronawirusa, która mocno uderzyła w branże galerii handlowych, nie będzie miała, według prezesa Holdingu „Karuzela”, wpływu na powstanie w Tarnobrzegu Parku Handlowego.

– Pandemia ma wpływ na ocenę ryzyka przez sklepy, ale dotyczy to obiektów w tej chwili działających. Jeśli chodzi o przyszłość, to ocenie podlega potencjał miasta i istniejąca struktura handlu. Jeśli chodzi o Tarnobrzeg i jego potencjał, to miasto jest bardzo dobrze oceniane przez inwestorów i handlowców – zapewnia G. Pękalski.

Fot. wizualizacja przyszłego Parku Handlowego „Karuzela” w Tarnobrzegu – materiały Holdingu „Karuzela”.

Udostępnij

15 komentarzy

  1. Cisza w sprawie tej niby galerii co to miała być na skrzyżowaniu ulicy Sikorskiego i Sienkiewicza. Budujo cóś inakszego, jakiś skle a`la Lidl/Biedronka.A galerii jak nie widac tak i nie słychać.

    • Nie przesadzaj.W Sandomierzu jest wszystko co potrzebne .A to coś co ma w Tarnobrzegu powstać to tylko Park Handlowy z 20- oma osobnymi wejściami a nie Galeria Handlowa.Wiec nie czuj sie gorszy 🙂

      • w czasach zarazy nie buduje się sklepów do których przez pisowate obostrzenia nie można wejść, a zatrudniać i zarabiać trzeba

  2. Hahahahah no tak jak mówiłem juz wielokrotnie do tych którzy łudzili sie ze będzie Galeria Handlowa.Nie nie nie,nie będzie żadnej galerii handlowej w Tarnobrzegu.Moze jakaś mala galeryjka ale na pewno nie galeria.Tak samo jak nie będzie Leroy Merlin.Oni planują udowe w Stalowej Woli obok Galerii Vivo.Wiem to ze źródła.A budowie sklepu w Tarnobrzegu zaprzeczyli.Pan redaktor sieje zamęt .