reklama
Nowa Dęba. Charytatywny koncert i aukcja sztuki pn. "Artyści Pomagają" dla Wiktorii i Adriana z Jadachów - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Nowa Dęba. Charytatywny koncert i aukcja sztuki pn. „Artyści Pomagają” dla Wiktorii i Adriana z Jadachów

0

Koncert kolęd i muzyki rozrywkowej połączony z charytatywną aukcją dzieł lokalnych artystów. Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie wraz z Fundacją Serce dla Maluszka w najbliższą niedzielę, 30 stycznia, od godziny 15 organizują imprezę charytatywną pn. „Artyści Pomagają”. Zebrane pieniądze przekazane zostaną na rehabilitację Wiktorii Szpyt i Adrianka Wruchy z Jadachów. 

Trzyletnia Wiktoria urodziła się w ciężkiej zamartwicy z rozszczepem wargi i podniebienia. Cierpi na wzmożone napięcie mięśniowe i zespół wad wrodzonych. Już w 5. miesiącu życia przeszła operację korekcji wargi oraz operację plastyki kości czaszki i zespolenia rozszczepu podniebienia.

Pięcioletni Adrianek zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Nie potrafi samodzielnie chodzić, stać , ma problemy z ruchem rąk. Następstwem niedotlenienia mózgu po porodzie jest również wada wzroku. W lipcu 2019 roku mieszkaniec Jadachów przeszedł terapię komórkami macierzystymi w Bangkoku.

Zobacz także:
– VI Sportowy Plebiscyt „Tygodnika Nadwiślańskiego” – czekamy na Wasze zgłoszenia!

Dla dwójki maluchów na scenie Samorządowego Ośrodka Kultury zaprezentuje się Studio Muzyki Rozrywkowej eMKa z Nowej Dęby, Chór Soli Deo z Tarnowskiej Woli, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chmielowa oraz Orkiestra Dęta z Nowej Dęby. Zespoły zaprezentują polskie kolędy, zagraniczne utwory świąteczne oraz hity muzyki i rozrywkowej.

W programie znajdą się m.in. kolędy: „Tryumfy Króla Niebieskiego”, „Północ już była”, a także utwory znakomitych artystów polskich, m.in. Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego, oraz zagranicznych, m.in. Jose Feliciano, Wham!, Walk the Moon, a także utwory z musicalu Upiór w operze.

Tuż po koncercie rozpocznie się charytatywna aukcja dzieł sztuki lokalnych artystów. Obecnie w katalogu prac zgłoszonych na aukcję znajduje się ponad 40 produktów: obrazów, słodkości, biżuterii i wyrobów z drewna. Wszystkie oferowane dzieła można znaleźć w siedzibie SOK oraz na stronie www.kultura.nowadeba.pl

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.