Nowość w tarnobrzeskim PSZOK-u - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Nowość w tarnobrzeskim PSZOK-u

1

Od początku kwietnia w Tarnobrzegu działają  Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. To nie jedyna nowość przygotowana dla mieszkańców.

O utworzeniu kolejnych punktów, gdzie można składać śmieci wielkogabarytowe, informowaliśmy tutaj:

W Tarnobrzegu działają trzy PSZOK-i

O składanie odpadów w PSZOK-ach apeluje prezydent Tarnobrzega. – Nic nie usprawiedliwia dla wyrzucania odpadów gdzie popadnie. Pamiętajmy, w ramach ponoszonej opłaty śmieciowej możemy oddawać kłopotliwe odpady do PSZOK-ów. Bez kombinowania, podrzucania sąsiadowi, czy do lasu. Dbajmy o swoje otoczenie, dbajmy o czystość wokół nas – mówi Dariusz Bożek.

To nie jedyna nowość przygotowana dla tarnobrzeżan. W PSZOK-u przy ul. Rusinowskiego Kącik Napraw i Kącik Używanych Rzeczy. – Kącik napraw spodoba się zapewne mieszkańcom bloków, którzy nie mając tej możliwości w swych „M”, tu będą mogli swobodnie pomajsterkować. Na miejscu są do dyspozycji podstawowe narzędzia. Z kolei Kącik Używanych Rzeczy ma być miejscem, gdzie można oddawać używane meble, drzwi, sprzęty które jeszcze mogą komuś posłużyć. Tu należy więc zwozić te sprzęty, tu zapraszamy też osoby, które czegoś poszukują – mówi włodarz miasta.

Na stronie SANTA-EKO można znaleźć regulaminy wszystkich PSZOK-ów działających na terenie Tarnobrzega, a także regulamin Punktu Napraw wraz z Punktem Przyjmowania Rzeczy Używanych niestanowiących odpadów tzw. „Kącik Rzeczy Używanych” przy ul. Rusinowskiego 1:

http://www.santa-eko.pl/pszok.html?fbclid=IwAR1BvI22kPxjUJduGv8bH76-oQbbAEGgh1NCRYUhfxSm-wwdH2pFzUQ8h9I

pszok tarnobrzeg

Udostępnij

1 komentarz

Zostaw odpowiedź