Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

0

Dzięki wzorowej reakcji obywatelskiej, 63-letni pijany mężczyzna został wyeliminowany z ruchu drogowego. Podróżujący po ulicach Stalowej Woli kierowca miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

W poniedziałek, 18 maja, przed godz. 18, dyżurny stalowowolskiej policji otrzymał informację, że na Al. Jana Pawła II doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Kierowca toyoty miał trudności z utrzymaniem właściwego toru jazdy, co wzbudziło podejrzenie u innego uczestnika ruchu drogowego. Świadek zawrócił swój samochód i udał się, za toyotą, która zatrzymała się na drodze osiedlowej. Mężczyzna podszedł do tego pojazdu i poprosił kierującego o oddane kluczyków, ten odmówił więc mu je odebrał, a następnie poprosił przechodnia o wezwanie patrolu policji.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg. Pędził 75 km/h za szybko. Zobacz nagranie [wideo]
– 10 lat temu rozpoczęła się klęska żywiołowa. Powódź w Sandomierzu [zdjęcia]
– Kataklizm sprzed dekady. Walka z żywiołem w gminie Gorzyce [zdjęcia]

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali wskazanego mężczyznę, którym okazał się 63-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Share.

Comments are closed.