Od poniedziałku zamknięte szkoły. Co z przedszkolami? - Tygodnik Nadwiślański
środa, 1 grudnia
kondolencje
reklama

Od poniedziałku zamknięte szkoły. Co z przedszkolami?

0

Dziś podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe obostrzenia w walce z koronawirusem. Od poniedziałku nauczanie w szkołach w pełni będzie zdalne. Nie dotyczy to jednak przedszkoli.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe restrykcje. Dotkną one m.in. szkół. Do tej pory nauką zdalną objęci byli uczniowie klas 4-8 (a także studenci). Od poniedziałku na ten tryb nauczania przejdą również dzieci klas 1:3.

Część rodziców w związku ze zdalnym nauczeniem będzie mogła skorzystać ze specjalnego zasiłku opiekuńczego. Ale nie wszyscy. Szczegóły znajdziecie tutaj: “Covidowy” zasiłek opiekuńczy. Nie dla wszystkich rodziców

Ministerstwo nauki poinformowało także, że poniedziałku szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

Zobacz także: 
Rząd zamyka sklepy w galeriach. W innych wprowadza ograniczenia
Częściowy lockdown – zamknięcie kin, teatrów, muzeów
Rząd zamyka hotele. Nocleg możliwy tylko, gdy podróżujemy służbowo

Nowe obostrzenia nie obejmują przedszkoli, które nadal będą czynne. Dotyczy to także oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego.

Stacjonarnie, tak jak do tej pory, pracować będą również szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii. Dyrektorzy szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, a także szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania.

Rząd wprowadza też 500+ dla nauczycieli. Zgodnie z zapowiedzią Prezesa Rady Ministrów, nauczyciele będą mogli skorzystać z jednorazowego wsparcia finansowego w wysokości 500 zł w zakresie poniesionych kosztów związanych z kształceniem na odległość.

 

 

 

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.