Odzyskany witraż z kościoła

0

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież witraża z terenu kościoła w Kurozwękach.  42-letni mieszkaniec gminy Staszów za swój czyn odpowie przed sądem. 

W środę, 21 maja, tuż przed godziną 9.30 do dyżurnego staszowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie, z którego treści wynikało, że skradzione zostały obrazy znajdujące się w gablotach przy Kościele Parafialnym w Kurozwękach. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że w nocy z wtorku na środę nieznany wówczas sprawca dokonał kradzieży czterech obrazów, a także witraża wykonanego ze szkła. Łączna suma skradzionego mienia wyceniona została na kwotę 1100 złotych.

Zobacz także:
– Świętokrzyskie. Zabił kota siekierą…
– Bulwersujący wpis posła w mediach społecznościowych. Marek Kwitek wydał oświadczenie
– 10 lat temu rozpoczęła się klęska żywiołowa. Powódź w Sandomierzu [zdjęcia]

Kilka godzin po otrzymanym zgłoszeniu policjanci zapukali do drzwi jednego z domów znajdujących się na terenie gminy Staszów. Drzwi otworzył zaskoczony 42-latek. Mężczyzna wyznał policjantom, że ukradł witraż i cztery obrazy z kościoła, po czym wskazał miejsce ich przechowywania. Łupy znajdowały się na strychu domu.

42-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży, do którego popełnienia się przyznał. Za czyn, którego się dopuścił grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Share.

Leave A Reply