Bulwersujący wpis posła w mediach społecznościowych. Marek Kwitek wydał oświadczenie - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 18 stycznia
reklama

Bulwersujący wpis posła w mediach społecznościowych. Marek Kwitek wydał oświadczenie

2

Marek Kwitek, poseł Prawa i Sprawiedliwości, udostępnił w swoich mediach społecznościowych post z fotomontażem zdjęcia, na którym znajduje się generał Wojciech Jaruzelski oraz „doklejony” prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wpis został już usunięty, a polityk wydał oświadczenie w tej sprawie.

“Mistrz i uczeń? Wojciech Jaruzelski i Rafał Trzaskowski – były prezydent i niedoszły prezydent” – tak Marek Kwitek podpisał udostępnione przez siebie zdjęcie, na którym znajdują się postacie generała oraz włodarza stolicy. Problem w tym, że twarz Trzaskowskiego została dodana do fotografii, co można stwierdzić po odstających blond włosach. W internecie da się odszukać oryginalne zdjęcie, gdzie w miejscu prezydenta Warszawy znajduje się córka Wojciecha Jaruzelskiego, Monika.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg. Pijana 21-latka chodziła po dachu szkoły. Opluła i kopała interweniujących policjantów
– 30 tysięcy nietypowych gości Muzeum Okręgowego w Sandomierzu [zdjęcia]
– Zakaz wejścia na teren Jeziora Tarnobrzeskiego

– 10 lat temu rozpoczęła się klęska żywiołowa. Powódź w Sandomierzu [zdjęcia]

Poseł Kwitek usunął ten wpis oraz wydał oświadczenie w tej sprawie: „W związku z umieszczeniem przeze mnie, na moim Facebooku wpisu ze zdjęciem Rafała Trzaskowskiego i Wojciecha Jaruzelskiego, wyrażam ubolewanie, że rozpowszechniłem fotomontaż. Pragnę nadmienić, że nie byłem jego autorem, tylko udostępniłem nieświadomie to zdjęcie znalezione na Facebooku i dodałem komentarz. Kiedy, po kilkunastu minutach zdałem sobie sprawę, że popełniłem błąd, natychmiast post usunąłem, wyrażając ubolewanie, że taki fakt miał miejsce. Pragnę przeprosić wszystkich, którzy czują się urażeni, ale to już się stało. Poseł Marek Kwitek.”

OŚWIADCZENIEW związku z umieszczeniem przeze mnie, na moim Facebooku wpisu ze zdjęciem Rafała Trzaskowskiego i…

Opublikowany przez Marka Kwitka Środa, 20 maja 2020

2 komentarze

  1. tygodnik nadwislanski jak i cale tzw wojewodztwo tarnobrzeskie to wymysl pzpr i wszystko jasne