Okradł sklep budowalny na 120 tysięcy złotych!

0

W miniony poniedziałek funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji Staszowie zatrzymali 40- letniego mieszkańca Pińczowa, który podejrzewany jest o przywłaszczenie materiałów budowlanych, sprzętu przemysłowego oraz wyposażenia wnętrz jednego ze sklepów w powiecie staszowskim. Straty powstałe w wyniku działania sprawcy sięgają kwoty 120 000 złotych. Policjanci w miejscu zamieszkania mężczyzny zabezpieczyli znaczną ilość towaru. Za popełnienie przestępstwa ustawodawca przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Staszowscy policjanci w miniony poniedziałek poinformowani zostali przez jednego z pracowników sklepu budowlanego znajdującego się na terenie powiatu staszowskiego, że w sklepie ujęta została osoba dokonująca kradzieży. Dyżurny staszowskiej jednostki niezwłocznie na miejsce skierował patrol policji. Ujęty 40- latek, jeszcze przed przyjazdem policji, chciał uciec przez okno z budynku firmy. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy w Staszowie. Przez kolejne dni mundurowi wykonali szereg żmudnych czynności w celu ustalenia wszystkich działań mężczyzny na szkodę firmy, w której pracował. Policjanci w miejscu zamieszkania 40-latka ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość materiałów pochodzących ze sklepu. W okresie od maja 2015 roku do czerwca bieżącego roku mężczyzna dokonał przywłaszczenia mienia sięgającego kwoty 120 000zł.

Zatrzymany 40-latek postanowieniem Sądu Rejonowego w Staszowie, został tymczasowo aresztowany. Teraz najbliższe dwa miesiące spędzi „za kratami”. A grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Staszowie

Share.

Comments are closed.