reklama
Orszak Trzech Króli w Tarnobrzegu i Gorzycach. Jak będą wyglądały obchody? - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Orszak Trzech Króli w Tarnobrzegu i Gorzycach. Jak będą wyglądały obchody?

1

Już jutro niemal trzydzieści Orszaków Trzech Króli przejdzie na terenie Diecezji Sandomierskiej pod hasłem: „Dzień dziś wesoły!”. Prezentujemy harmonogram obchodów w Tarnobrzegu i gminie Gorzyce.

W czwartek, 6 stycznia, w całej Polsce obchodzona będzie Uroczystość Objawienia Pańskiego. Orszak Trzech Króli będzie odbywać się pod hasłem „Dzień dziś wesoły”.

Orszak Trzech Króli w Tarnobrzegu 

W tym roku przemarsz ulicami miasta oraz tradycyjne spotkanie przy szopce na pl. Bartosza Głowackiego nie odbędzie się z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Pocieszającym jest fakt, że na placu od godziny 10 sprzedawane będą tzw. bułeczki szczęścia – szczodraki.

Zobacz także: – W Tarnobrzegu wracają „Szczodraki”. Będzie też szczodrakowe wyzwanie! [zdjęcia] 

Trzy tarnobrzeskie parafie zaplanowały symboliczne obchody w murach swoich kościołów. W parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie msza święta odbędzie się o godz. 10.30 i 11.30, w parafii Chrystusa Króla na os. Przywiśle o godz. 10.30 msza będzie urozmaicona występem Miejskiej Orkiestry Dętej, a w parafii św. Barbary o godz. 12.15 maluchy otrzymają korony, odbędzie się też kolędowanie przy betlejemskiej szopce w świątyni. W klasztorze dominikańskim odbędą się msze św. jak w każdą niedzielę w godzinach 7:30, 9:30, 11, 12:30, 16. W zakrystii można odbierać kadzidło i kredę.

Orszak Trzech Króli w Gorzycach

Tegoroczny gorzycki Orszak Trzech Króli  wyruszy o godzinie 11.30 z trzech wyznaczonych miejsc, zaś o 12 dotrze do kościoła parafialnego. O godzinie 11.30 pochód wyruszy spod krzyża na ul. Żwirki i Wigury– Król Kacper (kolor czerwony), krzyża na ul. Słonecznej – Król Baltazar (kolor niebieski) oraz spod Szkoły Podstawowej nr 1 – Król Melchior (kolor zielony).

 

Jeden komentarz