Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Stalowej Woli [Zdjęcia]

0

Co najmniej 300 pojazdów dających się zaliczyć do klasy motocykli – od minimotocykli i motorynek oraz wywołującej łzy wzruszenia polskiej „Osy” sprzed ponad pół wieku, po maszyny crossowe, „przecinaki” i turystyczne cruisery, choppery, quady i szosowe potwory z silnikami zdolnymi rozpędzić sporej wielkości autobus, zameldowało się na starcie I Otwarcia Sezonu Motocyklowego, zorganizowanego w sobotę 23 kwietnia w Stalowej Woli.

Pojemny nowy parking przy parafii p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie, gdzie odprawiono uroczyste nabożeństwo w intencji motocyklistów, wypełnił tłum nie klasycznych jedno-, ale wielośladów, jako że obok motocykli, z przyczepami i bez, zjechało się z całej południowo-wschodniej Polski także sporo trajek i quadów. Najliczniej reprezentowany był region stalowowolsko-niżański, ale nie zabrakło też maszyn z Tarnobrzega, Mielca i Sandomierza.

Po mszy i poświęceniu pojazdów uczestnicy spotkania, pilotowani przez policyjne radiowozy, wykonali imponującą paradę ulicami Stalowej Woli, aby powrócić na miejsce zlotu na popołudniową, mniej oficjalną jego część. W jej programie znalazły się m.in. występ Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej, konkursy i zabawy z nagrodami oraz koncert grupy „Immunitet”. Podczas zlotu można było oddać krew w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi, prowadzona była także aukcja charytatywna obrazu artysty plastyka Piotra Warchoła i – zorganizowana przez Stowarzyszenie „Dobro Powraca” – kolejna zbiórka pieniędzy na pomoc dla 9-letniej Anitki Wartak, która od 4 lat zmaga się z chorobą nowotworową płuc i nerek. (r)

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.