Wysokie zwycięstwo Siarki nad Wieczystą

14:09, 20.01.2023 kr Aktualizacja: 16:16, 22.01.2023

Siarka Tarnobrzeg pokonała w dzisiejszym sparingu Wieczystą Kraków 4:1. Gole dla naszej drużyny zdobywali Stefanik, Zawiślak, Rogala oraz Kwaśniewski.

Był to drugi mecz kontrolny w przygotowaniach tarnobrzeżan przed rundą wiosenną. Przypomnijmy, że w pierwszym sparingu Siarka zremisowała 2:2 z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.

Siarka na pierwszą połowę wyszła w następującym składzie: Muzyk - Stefanik, Bierzało, zawodnik testowany - Sulkowski, zawodnik testowany, Tyl, zawodnik testowany - Sumara, Adamek, Cichocki. Do przerwy podopieczni Łukasza Becelli prowadzili 1:0 po rzucie karnym, który na bramkę zamienił Marcin Stefanik.

Na drugą część spotkania Siarkowcy wybiegli w zestawieniu: Muzyk - zawodnik testowany, Chmelenko, Bieniarz - zawodnik testowany, Kaliniec, zawodnik testowany, Kwaśniewski - Hrnciar, Zawiślak, Rogala. W trakcie gry na boisku pojawili się także Furman i Krempa.

Gospodarze stwarzali sobie sytuacje, ale kolejne bramki strzelali goście. Najpierw z drugiego tego dnia rzutu karnego gola zdobył Zawiślak, a później trafienia dołożyli Rogala i Kwaśniewski. Dopiero w ostatniej akcji meczu, po fatalnym błędzie Muzyka, honorowego gola dla Wieczystej strzelił Danielak.

Następny mecz kontrolny Siarka zagra 28 stycznia z CWKS-em Resovia w Rzeszowie.