Siarka Tarnobrzeg awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski! [ZDJĘCIA]

14:48, 25.09.2024 . Aktualizacja: 18:06, 25.09.2024

W środę, 25 września, Siarka Tarnobrzeg rozegrała mecz I rundy Pucharu Polski. Podopieczni Dariusza Kantora... mecz ze Starem Starachowice i...

[FOTORELACJA]7660[/FOTORELACJA]

Los sprawił, że nasza drużyna w I rundzie pucharowych rozgrywek trafiła na ligowego rywala. Star dobrze rozpoczął sezon, lecz w ostatnim czasie gubił punkty.

Nasz zespół, uskrzydlony zwycięstwem z Chełmianką Chełm 2:1, przystąpił do spotkania w meczu ze Starachowicami w następującym składzie: Cymerys, Sulkowski, Bracik, Kumorek, Misztal, D. Lisowski, Kaliniec, P. Lisowski, Ivaniadze, Ogorzały, Iwao.

Początek spotkania nie przebiegł po myśli naszej drużyny. Już w 5. minucie Michał Wcisło pokonał Konrada Cymerysa. Później tarnobrzeżanie stwarzali okazje i dopięli swego, przechylając szalę na swoją korzyść. Dwukrotnie do siatki gości piłkę skierował Dawid Lisowski.

W drugiej połowie Siarkowcy nadal przeważali. Dodatkowo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Kacper Kapserowicz. Nasz zespół wykorzystał gry w przewadze i wbił rywalom kolejne dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Kosei Iwao oraz Piotr Lisowski. Siarka wygrała 4:1 i awansowała do 1/16 Pucharu Polski.