Zamknij

Dodaj komentarz

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg nie zwalnia tempa – kolejne zwycięstwa w Ekstraklasie Kobiet

. 12:43, 27.10.2025 Aktualizacja: 14:46, 27.10.2025
Skomentuj

Miniony weekend okazał się udany dla drużyny KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, która umocniła swoją pozycję lidera Ekstraklasy Kobiet, wygrywając dwa ważne mecze – najpierw w Tarnobrzegu z AZS UE Wrocław, a następnie na wyjeździe z Palmiarnią Zielona Góra.

W piątek, 24 października, w hali w Tarnobrzegu odbył się pojedynek czołowych zespołów ligi – KTS Enea Siarkopol podejmował drużynę AZS UE Wrocław. Pierwsze dwa pojedynki należały do zawodniczek KTS, które nie oddały rywalkom ani seta, pokazując swoją wysoką formę i determinację.

Najwięcej emocji dostarczyła trzecia gra, w której zmierzyły się Magdalena Sikorska i Anna Węgrzyn. Po pięciosetowym pojedynku górą okazała się zawodniczka z Wrocławia, jednak ostatecznie wynik meczu ustaliła ostatnia gra. Han Ying, reprezentująca KTS, pokonała Katarzynę Węgrzyn 3:0, przypieczętowując zwycięstwo miejscowych 3:1.

Kapitan KTS, Magdalena Sikorska, po meczu podsumowała występ drużyny:„Cieszę się, że zdobyłyśmy trzy punkty i jesteśmy teraz liderem tabeli. Niestety w moim meczu pomimo piłki meczowej przegrałam 5-6 w ostatnim secie, więc nie jestem do końca zadowolona, jednak najważniejszy jest wynik całej drużyny i to, że zwyciężyłyśmy 3-1.”

W niedzielę, 26 października, KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg udał się do Zielonej Góry na spotkanie z miejscową Palmiarnią. Mecz rozpoczął się od niespodzianki – w pierwszej grze Akasewa pokonała Magdalenę Sikorską 3:0, dając gospodyniom prowadzenie. Jednak w kolejnych trzech pojedynkach górą były zawodniczki KTS. Dwa punkty zdobyła FU YU, a jeden dołożyła Agata Zarzewska–Wasiak, która po meczu przyznała: „Jestem bardzo zadowolona ze swojego występu i wygranego meczu na pozycji numer trzy oraz z tego, że nasza drużyna zdobyła trzy punkty.”

Kapitan drużyny, Magdalena Sikorska, podkreśliła trudność swojego meczu: „Walczyłam jak mogłam, miałam problemy z jej okładziną czopowaną. Pozostaje potrenować i zagrać jak najlepiej w następnej rundzie.”

Dzięki dwóm kolejnym zwycięstwom KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg utrzymał prowadzenie w tabeli, zgromadzając komplet 15 punktów.

[ZT]226770[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%