Dwa medale dla Tygodnika Nadwiślańskiego na 4. Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w Tenisie Stołowym [ZDJĘCIA]

17:08, 11.10.2023 tn Aktualizacja: 08:32, 13.10.2023

Dziennikarze Tygodnika Nadwiślańskiego Kamil Robuta i Rafał Nieckarz stanęli na podium 4. Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w Tenisie Stołowym, które 10 i 11 października rozgrywane były w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu.

[FOTORELACJA]4899[/FOTORELACJA]

Obaj zdobyli medale w kategorii do 39 lat. Kamil Robuta wywalczył srebro. Jest to już jego czwarty medal na Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w Tenisie Stołowym. Nasz redakcyjny kolega stawał na podium w każdej z dotychczasowych edycji turnieju. Wcześniej dwa razy zdobył już drugie miejsce i raz trzecie. Tym razem ponownie musiał uznać wyższość jedynie broniącego tytułu mistrzowskiego Pawła Gąsiorskiego, reprezentującego Magazyn Polski Ping Pong.

Rafał Nieckarz wywalczył brązowy medal, w decydującym meczu pokonując Pawła Kozieła z portalu poinformowani.pl. To jego pierwsze podium w "karierze".

Nasi dziennikarze puchary i medale odebrali podczas uroczystej ceremonii podsumowującej turniej, która odbyła się w hali MOSiR, podczas przerwy w meczu Ligi Mistrzyń pomiędzy ekipą KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg i francuskim TT Joué lès Tours.

Puchar dla najlepszej zawodniczki w tej kategorii wiekowej zdobyła natomiast Dorota Witas z z Telewizji Lokalnej TVL.

W kategorii wiekowej 40+ także nie doczekaliśmy się zmiany najwyższym stopniu podium. Złoto znów padło łupem Romana Błaszczaka z Radia Plus Gorzów. Drugie miejsce zajął Andrzej Adamski z portalu Gostynin24, a trzecie Wojciech Kania z Radia Silesia. W tej kategorii wiekowej ósme miejsce sprzed roku obronił Marcin Radzimowski z podkarpackiego Echa Dnia.

Głównymi organizatorami imprezy byli: KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, Polski Związek Tenisa Stołowego, Miasto Tarnobrzeg i MOSiR Tarnobrzeg. Sponsorem/Partnerem był Totalizator Sportowy Sp. z o.o.