Zamknij

Są najlepsi w Polsce w przeciąganiu liny! Wielki sukces uczniów z powiatu staszowskiego [ZDJĘCIA]

17:33, 12.10.2023 rs Aktualizacja: 18:03, 12.10.2023
Skomentuj

Wielki sukces uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym w gminie Rytwiany. Na Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny zdobyli pięć medali, w tym aż trzy złote.

Mistrzostwa odbyły się w Sokołowie Podlaskim. Po eliminacjach strefowych awans do finałów zapewniło sobie aż pięć drużyn z Sichowa: męska i mieszana w kategorii open oraz trzy ekipy w kategorii limit – limit dziewcząt 350 kg, limit chłopców 425 kg oraz limit mix 400 kg.

W wielkim finale rywalizowało ze sobą sześć najlepszych szkół w Polsce. W kategorii limit męskiej 425 kg, żeńskiej 350 kg i mix 400 kg uczniowie z powiatu staszowskiego nie mieli sobie równych. Wygrali wszystkie walki i zostali potrójnymi mistrzami Polski. W kategorii open mix reprezentanci Sichowa wywalczyli II miejsce, a w kategorii open chłopców III miejsce.

– Osiągnięte wyniki zagwarantowały nam to, że zostaliśmy najlepszą szkołą w Polsce w przeciąganiu liny - nie kryje zadowolenia Piotr Mazur, dyrektor ZS CKR w Sichowie Dużym.

Uczniów przygotowywał do zawodów nauczyciel wychowania fizycznego w sichowskiej placówce i pasjonat przeciągania liny Michał Lalewicz. To m.in. dzięki jego staraniom wiosną tego roku otwarto w Sichowie pierwsze w Polsce centrum treningowe przeciągania liny.