Zamknij

Pobiegli golejowskim szlakiem [ZDJĘCIA]

16:46, 08.10.2023 rs Aktualizacja: 16:54, 13.10.2023
Skomentuj

7 października odbyła się II edycja Biegu Golejowskim Szlakiem. Towarzyszył mu marsz nordic walking.

Wydarzenie zorganizowali: Stowarzyszenie Sigma Staszów, Stowarzyszenie Aktywni Korab, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie, dzięki wsparciu sponsorów, którymi byli: Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, samorząd województwa świętokrzyskiego oraz Enea Elektrownia Połaniec S.A.

Biegacze wystartowali spod Ośrodka Wypoczynkowego "Wilga" w Golejowie, by pokonać dwie 5 kilometrowe pętle i wrócić na metę po pokonaniu 10 - kilometrowego dystansu.

Trasę biegu zabezpieczyła Ochotnicza Straż Pożarna z Wiśniowej, a gorący posiłek i domowe wypieki zapewniło Strażackie Koło Gospodyń Wiejskich w Wiśniowej.

Dla wszystkich zawodników przygotowano elektroniczny pomiar czasu, numery startowe z chipem pomiarowym, pakiety startowe, pamiątkowe medale, nagrody finansowe dla najlepszych.

Pierwsze miejsce w biegu głównym w kategorii kobiet zajęła Lidia Czarnecka (Czarnecki Run Team), drugie miejsce zajęła Swietlana Olijnik (Olijnik Team), zaś trzecie Katarzyna Pawłowska (Zabiegani w Kielcach). Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik), drugie miejsce zajął Damian Noga (KP PSP Staszów), zaś brązowy medal wywalczył Rafał Czarnecki (Czarnecki Runteam).

W nordic walking w kategorii kobiecej nagrodę główną zdobyła Dorota Stępień (Świętokrzyska Szkoła Nordic Walking), drugie miejsce zajęła Dominika Ponahajba (Świętokrzyska Szkoła Nordic Walking), zaś na trzecim miejscu podium znalazła się Barbara Ciepiela (Staszów). Wśród mężczyzn zwyciężył Leszek Nowak (Oleśnica), tuż za nim był Andrzej Tomczyk (T.G. Sokół Zakopane).

Organizatorzy biegu przewidzieli także nagrodę dla najlepszego staszowianina (Rafał Mucha) oraz najlepszej staszowianki – Jagoda Szercer (Ruch Izbica).

Każdy uczestnik zmagań otrzymał pamiątkowy medal. Nagrody uczestnikom biegu oraz marszu wręczył Rafał Glegoła – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie wraz z Witoldem Złotnikiem – prezesem Stowarzyszenia Sigma Staszów. Najlepsi staszowianin i staszowianka otrzymali puchary ufundowane przez Miasto i Gminę Staszów. Zwycięzcy otrzymali także nagrody pieniężne.

Biegowi głównemu towarzyszyły również zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach 200, 400 i 800 metrów.

W biegach młodzieżowych udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Staszów, z klas I – III, IV – VI i VII – VIII. Łącznie rywalizowało ok. 160 zawodników.