Koniec zimy wcale nie oznacza końca ataku wirusów, bakterii, a kaszel, katar oraz ból gardła potrafią skutecznie pokrzyżować urlopowe czy weekendowe plany. Niezależnie od pogody powinieneś być czujny i szybko reagować na pierwsze symptomy, by nie zdążyły się przerodzić w poważną chorobę. Zatem jak skutecznie zwalczyć przeziębienie w lato?
Rozpoczynając walkę z objawami, warto skorzystać z naturalnych sposobów, witamin i suplementów diety, aby wzmocnić organizm i zapewnić mu najlepsze warunki do odparcia ataku. Powszechnie stosuje się dużą dawkę witaminy C oraz witaminę D, a także preparaty łagodzące konkretne objawy, takie jak tabletki na ból gardła, głowy oraz syrop na kaszel. Układ immunologiczny można wspomóc, stosując czarny bez i miód. Na zatkany nos często stosuje się ziołowe parówki, na przykład z dodatkiem majeranku, tymianku lub olejku mentolowego. W przypadku braku poprawy samopoczucia lub pogorszenia stanu zdrowia, w aptekach dostępne są leki na przeziębienie zawierające substancje przeciwgorączkowe, czy przeciwbólowe.
Popularnym czynnikiem, który prowadzi do dolegliwości ze strony gardła, nieżytu nosa, jest klimatyzacja. Dziś trudno sobie bez niej wyobrazić podróż samochodem w upalny dzień, spędzenie 8 godzin w nagrzanym biurze czy trening na siłowni. Niestety nagłe zmiany temperatur, wystawianie się na bezpośrednie działanie nadmuchu, jak i samo długotrwałe przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu mogą być bardzo niekorzystne dla zdrowia. Słynna klima nie tylko wysusza śluzówkę, obniżając jej odporność na drobnoustroje, ale jeśli jest nieodpowiednio zadbana, może być siedliskiem grzybów, pleśni i groźnych bakterii.
W celu ochrony przed negatywnym wpływem klimatyzacji najlepiej oczywiście stosować ją z umiarem i pamiętać o regularnej konserwacji systemu, ale na to nie zawsze (np. w miejscach publicznych) mamy wpływ. Warto w takiej sytuacji zadbać o nawilżenie gardła oraz nosa. Poza piciem dużych ilości wody sprawdzą się tu nawilżające tabletki na gardło np. na bazie szałwii lub miodu i cytryny, do nosa zaś woda morska lub sól fizjologiczna.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz