Zawodniczka KK Jezioro Tarnobrzeg czwarta na Mistrzostwach Europy [wideo]

10:16, 30.06.2021 KR

Magdalena Szczęsna zajęła 4. miejsce podczas Mistrzostw Europy Juniorów w kajakarstwie, które odbywały się na torze w Poznaniu. Bardzo dobrze spisała się także inna zawodniczka Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg, Zuzanna Błażejczak.

W ubiegły weekend na torze Malta w Poznaniu odbywały się Mistrzostw Europy Juniorów w kajakarstwie klasycznym. W rywalizacji udział wzięły dwie zawodniczki Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg: Magdalena Szczęsna oraz Zuzanna Błażejczak.

Pierwsza z nich zajęła 4. miejsce w finale jedynek kajakowych na 1000 m, przegrywając medal ze Słowaczką, Bianką Sidovą o włos. Natomiast w wyścigu na 500 m Magdalena Szczęsna znalazła się na wysokim, 8. miejscu. Dobrze zaprezentowała się też Zuzanna Błażejczak, która wraz z koleżankami z kadry narodowej zajęły 4. miejsce w swoim wyścigu półfinałowym (łącznie 10. miejsce), przegrywając o dwie setne sekundy awans do wyścigu finałowego w kajakowych czwórkach.

Poniżej nagranie z wyścigu finałowego jedynek kajakowych na 1000 m, w którym Magdalena Szczęsna otarła się o medal.