Zamknij
REKLAMA

Jacek Czech w Plebiscycie na Sportowca Roku Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Głosować można jeszcze tylko dziś!

14.14, 30.11.2022 KR Aktualizacja: 14.14, 30.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Do dziś trwa głosowanie w Plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca Roku. Jednym z nominowanych jest pochodzący z Tarnobrzega Jacek Czech.

Plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca Roku #Guttmanny2022 ma na celu wyłonienie najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2022 roku. Zwycięzca Plebiscytu otrzyma statuetkę imienia Sir Ludwiga Guttmanna - twórcy igrzysk paraolimpijskich - wykonaną z brązu i zaprojektowaną przez Andrzeja Renesa. Statuetki, które potocznie nazwano już "Guttmannami" przyznawane będą także w trzech innych kategoriach: trener/trenerka, wydarzenie i organizacja roku. Organizacja plebiscytu ma na celu promocję sportu osób z niepełnosprawnościami. Będzie mieć również wpływ na społeczeństwo przez prezentowanie postaw niepełnosprawnych sportowców godnych naśladowania, przysłuży się przełamywaniu barier i stereotypów. Przede wszystkim jednak będzie propagować uprawianie sportu i aktywności fizycznej mimo niepełnosprawności. W myśl zasady, którą powtarzają paraolimpijscy mistrzowie: niemożliwe nie istnieje.

W plebiscycie nominowany jest pochodzący Tarnobrzega członek kadry narodowej Polski Jacek Czech. Nasz sportowiec tylko w tym roku zdobył m.in. brązowy medal mistrzostw świata w parapływaniu w Maderze na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Głosować na tarnobrzeżanina można tutaj (głosowanie trwa do dzisiaj): https://paralympic.org.pl/guttmanny/4-plebiscyt-polskiego-komitetu-paraolimpijskiego-na-sportowca-2022-roku

(KR)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%