Zamknij
REKLAMA

Zakłady Chemiczne „Siarkopol” ogłosiły konkurs dla przyszłych architektów krajobrazu z tarnobrzeskiego "Rolnika"

16.50, 21.12.2022 rn Aktualizacja: 17.07, 21.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Zakłady Chemiczne „Siarkopol” organizują konkurs dla uczniów klas o profilu architektura krajobrazu w Zespole Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, czyli popularnego "Rolnika". Zadanie konkursowe polegać będzie na wykonaniu projektu i wizualizacji zagospodarowania terenu zielonego przed budynkiem Biura Obsługi Klienta spółki. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Zdecydowaliśmy się powierzyć to zadanie młodym adeptom kierunku architektura krajobrazu. Jest to kolejny etap współpracy naszej firmy z Zespołem Szkół nr 2. Jesteśmy przekonani, że jego uczniowie zaskoczą nas swoją pomysłowością i umiejętnościami. Liczymy, że z ich pomocą teren przy naszym Biurze Obsługi Klienta stanie się nową wizytówką spółki, a wybrany projekt zajmie ważne miejsce w portfolio jego autora, którym będzie mógł się wykazać, aplikując w przyszłości o pracę marzeń – mówił wiceprezes zarządu ZCh „Siarkopol” Mateusz Kutrzeba.

Uczestnicy konkursu otrzymają do dyspozycji mapki geodezyjne z zaznaczaniem terenu, który ma zostać objęty projektem. Będą mogli także przyjrzeć się mu na miejscu. Koncepcja zagospodarowania terenu przy Biurze Obsługi Klienta ZCh „Siarkopol” powinna zawierać rozwiązania, które uatrakcyjnią jego otoczenie, i będą się wpisywać w aktualne trendy w architekturze krajobrazu. Jednocześnie powinna ona uwzględniać charakter przedsiębiorstwa i miejsca, w którym ono działa.

Nie chcemy ograniczać inwencji twórczej uczniów i na starcie określać sztywnych ram projektu, nad którym będą pracować. Na pewno jednak chcielibyśmy, żeby teren przy BOK był zielony i stał się miejscem odpoczynku i relaksu dla naszych pracowników oraz klientów – mówi wiceprezes.

Przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenu przed Biurem Obsługi Klienta ZAKŁADÓW CHEMICZNYCH „Siarkopol” to dla naszych uczniów pewnego rodzaju test. Otrzymują niezwykłą szansę sprawdzenia swoich umiejętności, wypróbowania w praktyce tego, czego nauczyli się dotychczas. Co istotne – ma to być projekt indywidualny, a więc będą zdani wyłącznie na siebie i swoje kompetencje. Jesteśmy dumni, że to właśnie nasza młodzież otrzymała od firmy taką szansę. Mamy nadzieję, że satysfakcja po zakończeniu konkursu i ogłoszeniu jego wyników będzie obustronna – dodaje dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, Marek Szczytyński.

Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone. Autor najwyżej ocenionego projektu otrzyma laptop Dell Inspiron. Na zdobywców drugiego i trzeciego miejsca czekają tablety graficzne.

To kolejna wspólna inicjatywa ZCh "Siarkopol" i Zespołu Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Kilka miesięcy temu podpisano umowę o współpracy, której efektem będzie otwarcie w szkole nowego kierunku kształcenia w zawodzie technik analityk. Obie strony liczą, że wiedza i umiejętności zdobyte podczas pięcioletniej edukacji pozwolą absolwentom szkoły zasilić w przyszłości kadry laboratoryjne spółki.

(rn)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%