[FOTORELACJA]5048[/FOTORELACJA]
Krzysztof Dolecki (. 54) wieloletni dyrektor Zespołu Szklono-Przedszkolnego w Dąbrowicy w gminie Baranów Sandomierski.
Krzysztof Dolecki był nauczycielem od 1 września 1989 roku. Swoje nauczycielskie powołanie realizował w kilku placówkach oświatowych na terenie gminy Baranów Sandomierski m.in. w Szkole Podstawowej w Knapach oraz Dąbrowicy. Funkcję Dyrektora Zespołu Szklono-Przedszkolnego w Dąbrowicy sprawował od 1 września 2000 roku.
Zbigniew Śnieżyński (l. 77) społecznik, radny Rady Gminy w Grębowie wielu kadencji.
„W naszej pamięci pozostanie jako człowiek życzliwy, dobry, społecznie zaangażowany w rozwój naszej gminy. Pragniemy złożyć całej rodzinie pogrążonej w żałobie wyrazy najgłębszego współczucia i żalu” – napisali w specjalnym wpisie pożegnalnym przewodniczący Rady Gminy w Grębowie Jerzy Drewniak i wójt gminy Grębów Kazimierz Skóra.
Eugeniusz Durda (l. 75) wieloletni sołtys Suchorzowa w gminie Baranów Sandomierski, strażak – ochotnik radny gminny wielu kadencji.
Eugeniusz Durda w latach 1978-1988 oraz 1991-1998 był sołtysem miejscowości Suchorzów. Pełnił trzykrotnie funkcję Radnego Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim. Od 1982 roku do 2016 roku był Prezesem Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchorzowie. W latach 1986-2011 pełnił funkcję wiceprezesa, a od 2016 roku do 2021 roku pełnił funkcję sekretarza w Zarządzie Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnej RP w Baranowie Sandomierskim. Za swą wieloletnią i owocną pracę w 2007 roku został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Miasta i Gminy Baranów Sandomierski”.
Ryszard Józefacki (l. 76) zasłużony dla gminy lekarz weterynarii, który przez blisko 50 lat prowadził w Grębowie lecznicę dla zwierząt.
„Przybył do Grębowa w 1976 roku. Wśród mieszkańców gminy cieszył się poważaniem i uznaniem, nie tylko jako wspaniały fachowiec, wielce zaangażowany i oddany swojej pracy, ale przede wszystkim jako człowiek obdarzony empatią, o otwartym sercu, ogromnej wiedzy, którą dzielił się traktując swój zawód jako powołanie i pasję” – napisał o zmarłym Kazimierz Skóra, wójt gminy Grębów.
Tadeusz Urbaniak wieloletni sołtys miejscowości Ślęzaki w gminie Baranów Sandomierski, radny gminny dwóch kadencji.
W latach 1999-2020 Tadeusz Urbaniak był sołtysem miejscowości Ślęzaki. Od 1990 do 1998 roku pełnił dwukrotnie funkcję Radnego Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim.
Podczas sprawowania funkcji społecznych bardzo aktywnie działał na rzecz sołectwa, przyczyniając się do realizacji kilku ważnych inwestycji m.in. budowa drogi przez wieś oraz jej gazyfikacja. Silnie angażował się w życie nie tylko swojej wsi, ale i gminy. Przez długi okres był także Przewodniczącym Zarządu Gminnej Spółki Wodnej w Baranowie Sandomierskim.
Jan Baran (l. 64) prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Skopaniu, w gminie Baranów Sandomierski.
W jednostce OSP w Skopaniu służył prawie 30 lat, od 2006 roku prezesując jej. Brał udział w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych, był także inicjatorem wielu prac i akcji społecznych. Za swoją wieloletnią służbę otrzymał wiele odznaczeń, w tym odznakę „Strażak Wzorowy”, wszystkie stopnie medalu „Za zasługi dla pożarnictwa”, medal „Za ofiarność i odwagę” oraz Brązowy Krzyż Zasługi. Jan Baran, oprócz aktywności na niwie strażackiej i społecznikowskiej, był także krwiodawcą, członkiem Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Strażak” przy OSP w Skopaniu.
ks. kan. Stanisław Grygiel (l. 70) kapłan, pełniący posługę duchową m.in. W Stalowej Woli i w Grębowie, gdzie był proboszczem w parafii pw. św. Wojciecha.
Ks. Stanisław Grygiel urodził się 24 marca 1953 r. we Wróblowej. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu, w latach 1972-1978 Święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 1978 roku. Jako wikariusz posługiwał w parafii w Szebnie (1978-1980), Krościenko Wyżne (1980-1982), Stalowa Wola, par. MB Królowej Polski (1982-1987). Był proboszczem w parafii Grębów (1987-2002), Ptkanów (2002-2004), Szczecyn (2004-2008), Wszechświęte (2008-2020). W 1996 roku został odznaczony godnością kanonika honorowego Kapituły Konkatedralnej w Stalowej Woli. Zmarł w 45 roku kapłaństwa.
Anita Skalska (l. 58) – graficzka, przez wiele lat odpowiedzialna za wygląd papierowego wydania "Tygodnika Nadwiślańskiego".
Z redakcją „Tygodnika Nadwiślańskiego była związana nieprzerwanie od 1997 roku. Przez ponad ćwierć wieku współtworzyła zespół zajmujący się składem komputerowym i opracowaniem graficznym cotygodniowych wydań "Tygodnika Nadwiślańskiego". Jeszcze w kwietniu przygotowywała do druku kolejne numery „TN”.
Bolesław Ziemba (l. 74) – erudyta, aktywny członek tarnobrzeskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uzdolniony aktor – amator.
Był członkiem i jednym z motorów napędowych „Teatru bez metryki” działającego w ramach UTW w Tarnobrzegu. Swoje aktorskie umiejętności prezentował także na wielkim ekranie. W 2018 roku zagrał jedną z głównych ról w fabularyzowanym dokumencie „Prowincjonalny Trójkąt Artystyczny” w reżyserii znanego filmowca Aleksandra Dyla. Film został uznany za jedną z najlepszych produkcji kina artystycznego w Polsce. Wziął też z udział w realizacji monumentalnego filmu „Siarkobiografia” A. Dyla.
Krzysztof Stala (l. 42) tenisista stołowy Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg.
„Wielki pasjonat tenisa stołowego, uczestnik wielu turniejów, uśmiechnięty wesoły, wrażliwy facet” - napisał o nim Rajmund Zięba, prezes IKS. W IKS Tarnobrzeg trenował od 2005 roku, był uczestnikiem pierwszego Integracyjnego Turnieju Tenisa Stołowego Tarnobrzeg 2005 organizowanego przez IKS na małej hali MOSiR. Potem przerwał karierę zawodniczą, założył rodzinę. Po latach powrócił do czynnego uprawiania tenisa stołowego, z kolegami z IKS Jezioro Tarnobrzeg zdobył dwa razy Drużynowe Mistrzostwo Amatorskiej 1 Ligi Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu.
Maciej Ślęzak (l. 66) dyrektor Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego.
Maciej Ślęzak od wielu lat działał jako manager i specjalista od zarządzania biznesem. W przeszłości szefował Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Europark „WisłoSan” w Tarnobrzegu i tarnobrzeskiemu oddziałowi Agencji Rozwoju Przemysłu. Kierowanie TPPT łączył z dyrektorowaniem w Stowarzyszeniu Wschodni Sojusz Motoryzacyjny – East Automotive Alliance grupującym kilkadziesiąt firm z branży motoryzacyjnej działających w naszym regionie Polski.
Krystyna Frąszczak (l. 77) założycielka i wieloletnia prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnobrzegu. Siostrzenica legendarnego Hieronima Dekutowskiego „Zapory”, zasłużona w przywróceniu pamięci o jego postaci.
Życie zawodowe związała z Sanepidem. Po przejściu na emeryturę aktywnie zaangażowała się w tworzenie w Tarnobrzegu Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pod jej kierownictwem UTW w Tarnobrzegu stał się jedną z najprężniejszych tego typu jednostek w regionie. Jednocześnie Krystyna Frąszczak angażowała się też w wiele akcji prowadzonych w Tarnobrzegu na rzecz seniorów. Równolegle działała na rzecz przywrócenia pamięci o swoim wuju, majorze Hieronimie Dekutowskim „Zaporze” – legendarnym „żołnierzu niezłomnym”. Była założycielką i wiceprezesem Fundacji im. Hieronima Dekutowskiego - Zapory, angażowała się w poszukiwania jego szczątków ostatecznie odnalezionych na tzw. „Łączce” na cmentarzu powązkowskim w Warszawie.
Marek Ożga (l 59) wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, wieloletni radny Rady Powiatu Tarnobrzeskiego, członek zarządu powiatu.
Marek Ożga od lat związany był z lokalnym samorządem. W Radzie Powiatu Tarnobrzeskiego zasiadał w kadencjach 2002-2006, 2006-2010, 2010-2014, 2014 - 2018, a także obecnej, trwającej od 2018 roku, dodatkowo pełniąc funkcję członka zarządu powiatu.
Pracował w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, od kilku lat pełniąc funkcję jego wicedyrektora. Był także wieloletnim prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Krawcach, w gminie Grębów. Został ciężko ranny w wypadku, do którego doszło w Nowym Grębowie. Lekarzom nie udało się uratować jego życia- zmarł po przewiezieniu do szpitala w Stalowej Woli.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz