Zamknij

Kup trzeci numer czasopisma "Tygodnik Nadwiślański. Historia - Zdarzyło się nad Wisłą i Sanem"

18:02, 23.12.2023 .tn Aktualizacja: 12:15, 07.01.2024
Skomentuj

Od 27 grudnia w sprzedaży stacjonarnej będzie trzeci numer naszego czasopisma "Tygodnik Nadwiślański. Historia - Zdarzyło się nad Wisłą i Sanem". Tym razem w całości poświęcony tematyce związanej z czasami świetności Tarnobrzeskiego Zagłębia Siarkowego. Pokazujemy ten okres przez pryzmat ludzi i miejsc, które na trwałe zapisały się w historii.

Znajdziecie w nim sześć tekstów, których autorem jest znawca lokalnej historii i dziennikarz "Tygodnika Nadwiślańskiego" Piotr Welanyk, a także jeden napisany przez Zbigniewa Buczka, byłego dyrektora Kopalni siarki w Machowie:

Siarka alchemików” – Michał Sędziwój był jednym z najsłynniejszych alchemików Europy. Lubował się w wykorzystywaniu siarki, kącik mu poświęcony znajduje się w Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego w Tarnobrzegu.

Historia tarnobrzeskiego kombinatu siarkowego w pigułce” – rys historyczny przedstawiający dzieje wydobycia siarki w rejonie Tarnobrzega autorstwa Zbigniewa Buczka.

Ludzie z siarki” – losy siarkowych pionierów, Zofii i Edwarda Gorylewskich i historia tworzenia się współczesnego Tarnobrzega

Zostały tylko mury” – Tarnobrzeska „Tapima” była kiedyś kulturalnym i rozrywkowym sercem Tarnobrzega. Potem jej losy różnie się toczyły.

Na ratunek baranowskiemu zamkowi” – Gdyby nie profesor Alfred Majewski i mecenat „Siarkopolu”, architektoniczna perła, „Mały Wawel” czyli Zamek w Baranowie Sandomierskim, zapewne byłaby znana tylko ze zdjęć i opowieści.

Został tylko obelisk i krzyż” – Jeziórko było kiedyś kwitnącą wsią. Potem jej miejsce zajęła największa na świecie kopalnia siarki. Dziś to oaza przyrodnicza i miejsce powstawiania gigantycznych farm fotowoltaicznych.

Ze mną nie da się nudzić” – Ryszard Mrozowski to wybitny malarz, który do Tarnobrzega przyjechał dzięki siarkowemu boomowi. Wiele osób zna jego twórczość, ale mało kto wie, że jest też autorem używanego do dziś logo „Siarkopolu”.

Pismo zostało wydrukowane w formacie A4, na papierze kredowym. Nabyć je można w redakcji "Tygodnika Nadwiślańskiego" – w Tarnobrzegu, przy ulicy 1 Maja 4a (tel. 15 822 52 40). Koszt jednego egzemplarza to 20 złotych.

Czasopismo już dziś można też kupić z wysyłką w naszym sklepie internetowym, klikając tutaj: SKLEP TYGODNIKA NADWIŚLAŃSKIEGO

W sprzedaży wciąż są także dwa pierwsze wydania "TN Historia":

- numer 1 (cena 15 zł):

[ZT]187561[/ZT]

- numer 2 (cena 20 zł):

[ZT]206397[/ZT]

 

(Autopromocja)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

VVickr/kingpinceo BuVVickr/kingpinceo Bu

0 0

VVickr/kingpinceo Buy 3CMC, Buy 4CMC,Buy 3MMC,Buy A-PVP, buy KETAMINE, order mephdrone, order 4mmc online order klonopin
buy Lorazepam online buy Lorazepam , buy Lorazepam online buy Lorazepam 100mg online ,Methadone Tablets 10 mg ,
,Buy Methadone Online
Contact us
E-MAIL: [email protected]
[email protected]
[email protected] 01:02, 30.12.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

??????

0 0

Redakcja nie widzi co tu napisane? Pracujecie w ogóle? 09:34, 09.01.2024


reo

WidzoncyWidzoncy

0 0

Czy redachtory TN są ślepe? Nie widza tej reklamy? 10:03, 13.01.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%