[FOTORELACJA]6780[/FOTORELACJA]
Zgodnie z umową zawartą pomiędzy PZW Okręg Tarnobrzeg z Urzędem Miasta na administracje zbiornika od początku jego istnienia, ponownie odbyło się zarybianie Jeziora Tarnobrzeskiego.
5 czerwca do akwenu trafił letni narybek bolenia – jedna z najchętniej łowionych ryb przez wędkarzy. To mocna i dynamiczna ryba, na którą sezon rozpoczyna się już w maju i trwa do pierwszych przymrozków. Wędkarze siadają w kępach wysokich traf i zarzucają wędkę, by złowić ciekawe okazy występujące w zbiorniku.
Do tarnobrzeskiego akwenu we wtorek trafiło 5 tysięcy sztuk letniego narybku bolenia. W tym przypadku zarybiania, odbyło się ono w trzech punktach na Jeziorze Tarnobrzeskim z pozycji łódki należącej do PZW Okręg Tarnobrzeg.
Po przyjechaniu na miejsce, panowie odpowiedzialni za zarybienie umieścili worki z narybkiem w łódce. Pierwsze tysiąc osobników bolenia zostało wpuszczone nieopodal pomostu wybudowanego przed działką wędkarską PZW Tarnobrzeg. Następne punkty znajdowały się na dalszej części Jeziora Tarnobrzeskiego w pobliżu traw rosnących w akwenie. To idealne środowisko dla letniego narybku, gdyż ma gdzie się schować przed większymi rybami i może spokojnie rosnąć.
[ZT]212380[/ZT]
0 0
O przeżywalności narybku decyduje w dużym stopniu to jak zostanie wpuszczony do wody. Najlepszą metodą jest tzw. metoda wrocławska. Polega to na roznoszeniu ryb wzdłuż brzegu lub z łodzi aby się ryby nie kumulowały bo to zwabia drapieżniki. Jak widać panowie z PZW niczego się nie nauczyli po zarybieniu sielawą którą wpakowali z wora do wody i zostały w jeden dzień pozjadana przez bolenie. Tak się marnuje nasze pieniądze.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz