W poniedziałek, 13 stycznia, w Zespole Szkół nr 3 w Tarnobrzegu odbyło się podsumowanie 7. edycji akcji Wisłosan Young Staff Academy organizowanej przez tarnobrzeski oddział Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro-Park Wisłosan.
[FOTORELACJA]8441[/FOTORELACJA]
Organizatorzy tego wydarzenia na kolejną edycję wybrali tarnobrzeską ,,Budowlankę" oraz Zespół Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Zajęcia są skierowane nie tylko w stronę uczniów lecz także nauczycieli. Ich celem jest zapoznanie kursantów z kompetencjami miękkimi, gdzie podczas zajęć teoretycznych i praktycznych kładziono główny nacisk na naukę poprawnej komunikacji jak i również umiejętność dobrej prezentacji oraz radzenia sobie z emocjami. Uczestników kursu w wyżej wymienione tematy poprzez 21 godzin zajęć wprowadziła dr. Małgorzata Makowska.
– Bardzo miło mi się z wami współpracowało. Przez te zajęcia ze mną pamiętajcie, że mówienie prawdy to jest porządkowanie energii, która wam bardzo pomoże. Dziękuję za wasze zaangażowanie. Mam nadzieję, że większość z was wykorzysta w przyszłości wiedzę nabytą w trakcie tego kursu – powiedziała wykładowczyni
Dziś podsumowano dotychczasową współpracę. Kursantom z ,,Budowlanki" wręczono certyfikaty ukończenia szkolenia oraz drobne upominki ufundowane przez organizatora. Wyróżnienie za największe zaangażowanie otrzymał Mateusz Wójcik z klasy trzeciej o profilu spawacz w ZS nr 3 w Tarnobrzegu:
–Zajęcia u pani Małgorzaty Makowskiej bardzo mi pomogły. Powiedziała, że w moim zawodzie, którego się uczę, będzie dużo poznawania nowych ludzi. Najbardziej z zajęć wyniosłem też otwartość i pewność siebie. Są one priorytetem przy autoprezentacji samego siebie. Najważniejsze jest to, żeby się najlepiej zaprezentować – powiedział Mateusz Wójcik.
– Warsztaty przede wszystkim pokazały mi, że uczniowie potrzebują uzupełnienia wiedzy o kompetencje miękkie, czyli wiedzy dotyczącej tego, jak budować właściwe relacje międzyludzkie, w jaki sposób wyznaczać sobie cele w życiu i świadomie dążyć do ich realizacji. Jeśli chodzi o zajęcia dla nauczycieli to myślę, że uświadomiły nam one, jak istotne jest umiejętne wzbudzanie motywacji wewnętrznej wśród uczniów, ponieważ sama zewnętrzna motywacja nie jest wystarczająca, tylko właściwe, umiejętne wsiąknięcie, przeniknięcie do psychiki młodego człowieka ułatwi nam pracę później z nim – mówi Agnieszka Ewiak-Bałata, nauczyciel oraz pedagog szkolny ZS nr. 3 w Tarnobrzegu.
Akcję podsumował także Norbert Mastalerz, dyrektor ARP.
– Kontynuujemy coś, co zyskało na popularności. Zresztą tak naprawdę doktor Małgorzata Makowska robi to z takim wdziękiem i gracją, bo dzisiaj nie jest prostą rzeczą przekazać wiedzę ludziom młodym. Posiada takie kompetencje, żeby swoimi zajęciami wzbudzić spore zainteresowanie. Przygotowujemy się już z dr Małgorzatą Makowską do semestru wiosenno-letniego i będziemy chcieli znów wybrać dwie szkoły w obszarze działalności strefy ekonomicznej – powiedział Norbert Mastalerz.
W obecnej jesienno-zimowej edycji udział brało 60 uczniów i 14 nauczycieli.
0 0
Dr Małgosia przyda się kiedy do Tarnobrzega przybędą obcy sprowadzeni przez Donalda T. i jego drużynę w ramach obowiązkowej relokacji lekarzy, inżynierów. Przyda się do kształtowania ich relacji z naszymi polskimi. Wtedy się okaże ile są warte naukowe metody.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz