W czwartek, 24 kwietnia, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Tarnobrzegu oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnobrzegu zorganizowali po raz kolejny Targi Pracy, Nauki i Edukacji.
[FOTORELACJA]9222[/FOTORELACJA]
Cykliczne wydarzenie zgromadziło w budynku Państwowej Akademii Nauk Stosowanych przy ul. kard. S. Wyszyńskiego liczne podmioty, oferujące zatrudnienie w różnych sektorach oraz prezentujące kierunki kształcenia dostępne w placówkach oświatowych na terenie Tarnobrzega i okolic.
– Dotychczas znane jako Targi Pracy wydarzenie od tego roku nosi nazwę Targów Pracy, Nauki i Edukacji. Organizujemy je wspólnie z Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Tarnobrzegu oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnobrzegu. Bierze w nim udział 35 wystawców, którzy przygotowali łącznie około 150 ofert pracy, do tego dochodzi 189 ofert zgłoszonych przez urzędy pracy. Dziś każdy, kto poszukuje zatrudnienia, ma szansę bezpośrednio porozmawiać z pracodawcami. Jeśli ktoś nie posiada swojego CV, nasi doradcy zawodowi pomogą je profesjonalnie napisać, wydrukować, a także przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej – podpowiedzą, na co zwrócić uwagę i jak się zaprezentować. Dlatego każdy, kto szuka pracy, opuści dzisiejsze targi z konkretną wiedzą, nowym doświadczeniem i – mamy nadzieję – ofertą pracy – powiedział Dariusz Bukowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu
Zgodnie z intencją organizatorów, targi maja stanowić realne wsparcie zarówno dla uczniów szkół ponadpodstawowych, jak i osób z doświadczeniem zawodowym, które obecnie poszukują pracy lub planują zmianę zatrudnienia. Na stanowisku Powiatowego Urzędu Pracy można było uzyskać pomoc w napisaniu CV, które następnie można było przekazać bezpośrednio pracodawcom. Z ofertą zatrudnienia wystąpiły przedsiębiorstwa z Tarnobrzega i okolic, szczególnie z branży technicznej. Poszukiwano m.in. elektryków, spawaczy i operatorów obrabiarek skrawających. Swoje propozycje zaprezentowały także placówki oświatowe z regionu, umożliwiając odwiedzającym zapoznanie się z możliwościami dalszego kształcenia.
– Targi pracy to niezwykle ważne wydarzenie. Uważamy je za formę porozumienia, ale też okazję do polemiki pomiędzy uczelnią, która prowadzi określone kierunki studiów, a pracodawcami. Chcemy się uzupełniać, chcemy prowadzić takie kierunki studiów, które rzeczywiście są potrzebne na rynku. Zaliczamy do nich psychologię, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, bezpieczeństwo wewnętrzne, finanse. Chcemy także poznać opinię przyszłych pracodawców naszych absolwentów na temat prowadzonych kierunków studiów, jakości kształcenia i programu studiów. Zależy nam na ich opinii na temat nowych kierunków, które moglibyśmy w przyszłości uruchomić – powiedział Paweł Maciaszczyk, rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Tarnobrzegu.
Swoją ofertę wraz z wideoprezentacją przedstawiła również sama uczelnia, zachęcając do podjęcia studiów m.in. na kierunkach: bezpieczeństwo wewnętrzne, psychologia, pielęgniarstwo oraz ratownictwo medyczne.
Najliczniejszą grupę uczestników targów stanowili uczniowie szkół średnich. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.
[ZT]221612[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz