::photoreport{"type":"check-for-article","item":"11586"}
Funkcjonariusze policji z Rzeszowa zatrzymali czterech mężczyzn. Dwaj z nich mieszkają na Podkarpaciu, dwaj kolejni to mieszkańcy Małopolski. Cała czwórka zaangażowana była w nabycie z terenie Republiki Czeskiej środków odurzających i substancji psychotropowych, a następnie próbę wprowadzenia ich na polski rynek.
- 16 marca 2026 roku funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, którzy pracowali nad tą sprawą, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu zatrzymali 4 osoby zamieszane w ten przestępczy proceder. W tym samym czasie, 16 marca 2026 roku, na terenie Republiki Czeskiej, funkcjonariusze czeskich organów ścigania, w ramach międzynarodowej pomocy prawnej, do tego śledztwa zabezpieczyli w typowanym magazynie środki odurzające w postaci marihuany o łącznej wadze 8 809 gramów, substancje chemiczne i inne przedmioty wykorzystywane w tym nielegalnym procederze. – informują służby prasowe Podkarpackiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
Na terenie Polski zabezpieczono ponad 11 kg środków odurzających – marihuany i dopalaczy.
- Dwóm mężczyznom – mieszkańcom województwa małopolskiego – przedstawiono zarzuty związane z wewnątrzwspólnotowym nabyciem znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz usiłowaniem wprowadzenia ich do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Mężczyźni nie przyznali się do popełnienia zarzuconych im czynów i odmówili składania wyjaśnień. Trzeci z zatrzymanych mężczyzn – mieszkaniec województwa podkarpackiego – usłyszał zarzuty usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz posiadania marihuany. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się jedynie do posiadania ujawnionych przy nim środków odurzających i złożył wyjaśnienia – informuje prokurator Łukasz Malarski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.
Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu na wniosek prokuratora zastosował wobec trzech mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Wobec czwartego zatrzymanego mężczyzny prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym - policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.
Jak informuje podkarpacka policja, do tej pory, w toku prowadzonego śledztwa, łącznie zabezpieczono ponad 20 kg środków odurzających, które miały trafić na polski rynek, zawierających w swoim składzie substancję psychotropową.
Za przestępstwo z art. 55 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczące wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 20 lat pozbawienia wolnośc
Przestępstwo z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczące wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.
- Śledztwo ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania – informuje prokurator Ł. Malarski.
Fot. KWP w Rzeszowie
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Kolejne wakacje bez pływalni
Straszakiem to będzie jak wywali się takie typy na bruk Kontenery im kupować po co? Lepiej wydać te pieniądze na dzieci w Domach Dziecka.
Joanna
16:35, 2026-07-03
Tarnobrzeg wprowadzi Kartę Mieszkańca
Super zniżki warto byc mieszkańcem Tarnobrzega
P
14:17, 2026-07-03
Tarnobrzeska Potańcówka wraca
[email protected]
Wiktoria
14:07, 2026-07-03
Sandomierz kupił kontenery mieszkalne
Patologie popiera patologiczna decyzja. Brawo dla ,,władz''. Wspomagać trzeba ludzi skrzywdzonych przez życie, nie element społeczny, któremu przez całe życie nie chciało się nigdy samemu poprawić swojego losu. To jakiś absurdalna decyzja. Zdewastowali mieszkania, to z kontenerem będzie to samo. Nie swoimi pieniędzmi łatwo się szasta na lewo i prawo, aby tylko przychylność zdobyć. Chce być ktoś dziadem, niech sobie będzie. Takie jego prawo. Tego rodzaju pomoc rodzi tylko kolejne patologiczne roszczenia. Pozdr.....
MD
13:43, 2026-07-03