[FOTORELACJA]7044[/FOTORELACJA]
Sokolniki to wieś o kilkusetletniej historii, pierwsze wzmianki o niej pojawiły się już w 1191 roku. Potem przez setki lat była wsią królewską. Lokalna społeczność po dziś dzień jest dumna z tradycji, czego wyrazem było niedzielne święto.
Wystąpiły podczas niego wszystkie grupy Zespołu Pieśni i Tańca "Sokolanie" z miejscowego Domu Kultury, zaśpiewały wokalistki i zespół Primo, gry i zabawy przygotowała tarnobrzeska Fitneska, a potem zagrała kapela Jaśki z Grębowa. Po niej zaczęła się zabawa taneczna do muzyki serwowanej przez DJ Sławka.
- Świętujcie, bawcie się do białego rana, a jutro weźcie urlopy - żartował obecny na imprezie Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.
Po zakończeniu części artystycznej wszyscy podopieczni sokolnickiego Domu Kultury otrzymali pamiątkowe medale i słodycze przygotowane przez poprzednie pokolenia Sokolan.
Kółeczko11:48, 12.07.2024
Dziewczyny jak maliny. Ale dzieciom kaski ubierać mogły na tym kucyku
Gorzyce mogą stać się miastem
Osiek Baranów Ulanów Koprzywnica Klimontów Zaklików to są miasta,porównajcie je do wsi Gorzyce które są dużo większe od tych miast pod względem ludności, zabudowa typowo miejska bloki zakłady przemysłowe markety
Anonim
13:30, 2025-12-31
W pow. sandomierskim jest 76 miejsc tymczasowego ukryci
A jak już będzie to realne zagrożenie to telefon będzie działał ?
ja
11:06, 2025-12-31
Parking na Serbinowie oddany do użytku
Super sprawa Dziękuję Wszystkim zaangażowanym
Młody
22:41, 2025-12-30
Potrącenie na ul. Sikorskiego w Tarnobrzegu [ZDJĘCIA]
Proszę osobę poszkodowaną o kontakt 783903941
dominikk
21:17, 2025-12-30