Niespełna tydzień po wybuchu wojny w Ukrainie Fundacja Q z Nowej Dęby połączyła siły z Fundacją Banku PKO BP, tworząc inicjatywę Power Bank do pomagania.
Na przejściach granicznych postawione zostały namioty grzewcze wraz z generatorami prądu. Do akcji włączyli się też harcerze organizując punkt żywieniowy. Dynamiczny rozwój sytuacji na granicy i stan psychiczny wolontariuszy, którzy na bieżąco starali się realizować potrzeby, a także rozwiązywać problemy nowo przybyłych uchodźców z terenów Ukrainy przyczynił się do powstania punktu medycznego, oraz wsparcia psychicznego w Przemyślu tuż przy granicy.
Z pomocy psychologicznej, korzystają głównie wolontariusze, pracujący na miejscu niemal całą dobę. W sieci utworzona została strona "Bezpieczna Przestrzeń", to właśnie tam psychologowie i terapeuci mogą zarejestrować bezpłatnie swoje usługi, z których następnie mogą skorzystać wolontariusze.
- Udało nam się stworzyć kampanię informacyjną na temat zdrowia psychicznego, z której następnie powstały ulotki, 2000 szt., dostarczone do 50 organizacji działających na terenie województwa podkarpackiego. Szczególne podziękowania należą się Fundacji Banku PKO BP, która sfinansowała nasze działania - mówi Marcin Kurnik, prezes Fundacji Q z Nowej Dęby.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz