W siódmej edycji Plebiscytu "Tygodnika Nadwiślańskiego" na Tarnobrzeżanina Roku tryumfowali panowie. W kategorii "przyjaciel dzieci i młodzieży" zwyciężył PAWEŁ GOSPOŚ, a w kategorii "osobowość roku" - RYSZARD JANIA.
Łącznie na osoby nominowane do obydwu tytułów nasi Czytelnicy oddali niemal trzy tysiące głosów!
Gala podsumowująca plebiscyt odbyła się tradycyjnie w restauracji "Sonata". Zaproszeni goście, a wśród nich patron honorowy, prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz i i jego zastępca Łukasz Dybus, przedsiębiorcy, właściciele firm wspierający wydarzenie od wielu lat, laureaci z poprzednich sześciu edycji, przyjaciele redakcji i przede wszystkim nasi Czytelnicy kolejny rok z rzędu mieli okazję spotkać się w niecodziennych okolicznościach.
Galę poprowadzili szefowie "TN": redaktor naczelna Wiesława Skowrońska ze swoim zastępcą Wacławem Pintalem.
Wyboru dziesięciu osób nominowanych do tytułów Tarnobrzeżanin - Osobowość Roku 2013 oraz Tarnobrzeżanin - Przyjaciel Dzieci i Młodzieży Roku 2013, uwzględniając propozycje nadesłane przez Czytelników, dokonała Kapituła. Jej członkami byli przedstawiciele organizatorów, a więc W. Skowrońska, Bogusław Szwedo, prezes Radia "Leliwa", oraz Stanisław Uziel, prezes Stowarzyszenia "Nasz Tarnobrzeg", a przewodniczył jej historyk dr hab. Tadeusz Zych, zwycięzca pierwszej edycji plebiscytu, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzeg.
Nominacje do pierwszego tytułu otrzymali: Piotr Błaszkiewicz, Stanisław Dziubak, Teresa Huńka, Ryszard Jania oraz Anna Pietryka. W kategorii "przyjaciel dzieci i młodzieży" byli to: Janusz Bobula, Maria Dziamba, Paweł Gospoś, Mariusz Mazur, Krystyna Woźniak.
Wyniki czytelniczego głosowania przedstawił T. Zych. - Od siedmiu lat w oktawie obchodów Dni Tarnobrzega uczestniczymy w święcie społeczności lokalnej. Ci ludzie, którzy zostali nominowani do obydwu tytułów, z pewnością odpowiadają za budowanie wzoru działacza, wolontariusza, pracownika, szefa. Plebiscyt zwraca uwagę na ludzi, którym chce się więcej niż innym. Takich osób nie ma wiele, bądź są niezauważane. Dzięki redakcji "TN" mamy jeden dzień w roku, kiedy cichych bohaterów poznajemy i dziękujemy im za to, że potrafią pokonywać słabości i własne zniechęcenie - zaznaczył przewodniczący Kapituły.
Ryszard Jania, pełniący od czternastu lat funkcję dyrektora generalnego Pilkington Automotiv Poland, jednej z największych w kraju firm z udziałem kapitału zagranicznego, zatrudniającej wielu mieszkańców miasta, ma wpływ nie tylko na rozwój życia gospodarczego regionu, ale także wspiera lokalny sport, stowarzyszenia przyjaciół zwierząt oraz warsztaty terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. To również autor wielu analiz i publikacji naukowych, któremu w 2011 roku prezydent miasta nadał tytuł "Zasłużony Tarnobrzeżanin". - Znalezienie się w gronie nominowanych jest niesamowitym wyróżnieniem. Z moich obliczeń wynika, że ten plebiscyt powinien potrwać co najmniej 50 lat, by wyłonić jeden procent spośród 50tysięcy mieszkańców miasta. Dziękuję Kapitule, że po raz drugi umieściła mnie w gronie nominowanych. Nie byłoby mnie wśród was, gdyby nie moja żona, która mocno zaryzykowała i ściągnęła mnie do Tarnobrzega. Wiele zawdzięczam pani senator Janinie Sagatowskiej, Teresie Huńce i ludziom ze świata - Finom oraz Australijczykom, którzy mi zaufali. Mając takich partnerów, można tylko zbierać laury - zwrócił się do zebranych R. Jania.
Obok R. Jani stanął Paweł Gospoś - człowiek pełen pasji. Rozkochany w muzyce, a także oddany pracy zawodowej z dziećmi niepełnosprawnymi. Komponuje, pisze teksty do piosenek, znajduje czas na wolontariat i co tydzień jeździ pod Kielce, do Piekoszowa, gdzie prowadzi muzykoterapię oraz rytmikę dla dzieci z rodzin patologicznych oraz z upośledzeniem umysłowym - podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół "Razem". Z niesamowitą energią prowadzi chór "Dzikowiene". Nominacja do tytułu Przyjaciela Dzieci i Młodzieży stała się dla niego podziękowaniem za czas poświęcony chorym dzieciom. Laureat otrzymał największą liczbę głosów. - Jestem zdumiony, że znalazłem się w gronie wyróżnionych. Deklaruję, że nadal będę swą pracę wykonywał najlepiej, jak potrafi ę i na pewno nie zwolnię tempa. Ten tytuł to dla mnie pewnego rodzaju koło napędowe do tego, by tworzyć rzeczy jeszcze większe. W Tarnobrzegu mamy fantastyczne, zdolne dzieci, także te chore. Zwycięstwo w plebiscycie odbieram jako nagrodę dla wszystkich moich znajomych, przyjaciół zaangażowanych w pracę z niepełnosprawnymi. Jest ich tak wielu, że nie pomieściliby się na tej sali - zaznaczył P. Gospoś.
Zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom konkursu gratulacje złożył prezydent miasta N. Mastalerz: - Jesteście żywym przykładem tego, że w życiu można coś osiągnąć. Udowadniacie, że od przyjmowania postawy malkontenta lepsza jest aktywność społeczna. Powinniśmy być dumni z naszych tarnobrzeżan, z naszego miasta. Mamy co świętować i z czego się cieszyć.
Laureaci, prócz pamiątkowych grawertonów i pięknych bukietów z "Naszej Kwiaciarni", której szefową jest Małgorzata Mazur, otrzymali designerskie zestawy mis ze szkła hartowanego i metalu ufundowane przez Beatę i Lucjana Kłodów, właścicieli Firmy Jubilerskiej "Diament", od kilku lat współpracujących z redakcją "TN".
Plebiscyt na Tarnobrzeżanina Roku nie mógłby się odbyć bez Czytelników oraz sponsorów, którzy przygotowali dla nich atrakcyjne nagrody. Otrzymali je ci, których kupony i numery telefonów szczęśliwie wylosowała Julia Mycek, uczennica Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu, laureatka ogólnopolskich festiwali piosenki "Integracja dźwiękiem malowana" w Bochni oraz "Piosenka jest dobra na wszystko" w Kolbuszowej.
W gronie szczęśliwców znaleźli się: Janina Kwiatkowska, Zofia Fietko, Stanisława Łyjak, Maria Mokrzyńska, Irena Twaróg, Bogumiła Chmiel, Wasili Pietrow, Dorota Pawełczyk, Teresa Sneka, Zofia Kocjan.
Fundatorami upominków i bonów byli: Beata i Lucjan Kłodowie - firma "Diament", Małgorzata i Ryszard Brożynowie, właściciele salonów mody Lady M, Barbara Dąbek, właścicielka salonu Sissi - Klinika Urody, Anna Mrozińska, dyrektor Biura Regionalnego Oriflame, oraz konsultantka firmy Halina Załucka.
Poza wymienionymi wyżej fundatorami nagród w gronie sponsorów tegorocznego plebiscytu byli również: prezydent miasta Norbert Mastalerz, prezes Przedsiębiorstwa Wielobranżowego "Karabela" Józef Bednarczyk, właściciel firmy "Transdźwig" Leszek Konieczny, właściciel firmy Jantar AGD Janusz Roszczypała, właściciele restauracji "Sonata" Anna Górska i Marian Chojnacki, prezes Grupy Producenckiej "Sandomierski Sad" Wojciech Borzęcki, dyrektor oddziału banku BZ WBK w Tarnobrzegu Witold Madej, właściciele Drukarni "Nadwiślańska Plus" Andrzej Hędrzak i Michał Sławek, Małgorzata Mazurz z "Naszej Kwiaciarni".
Słodkości - pyszne ciasta oraz wykwintny tort - ufundował Hubert Jugo, właściciel cukierni Jugo z Kępia Zaleszańskiego.
Siódmą edycję Plebiscytu "Tygodnika Nadwiślańskiego" na Tarnobrzeżanina Roku uświetnił pokaz sukni wieczorowych "Trendy 2014", przygotowany przez projektantkę - Justynę Gamoń-Wesołowską, absolwentkę Krakowskiej Szkoły Artystycznej.
Muzyczną oprawę gali zapewnił zespół Variax z Klimontowa, laureat ubiegłorocznego plebiscytu "TN" na najlepszy zespół weselny regionu.
Wszystkim zaangażowanym w organizację plebiscytu wdzięczna była W. Skowrońska. - To bardzo miłe, że są Państwo z nami od tylu lat, że potraficie być tak hojni i chętni do współpracy. Kiedy widzę radość na twarzach osób nominowanych, mam poczucie, że warto podejmować tego typu wyzwania - podsumowała redaktor naczelna "TN".
Tekst: MONIKA STOJOWSKA
Zdjęcia: RAFAŁ NIECKARZ
Oto galeria zdjęć z naszej gali:
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz