Staszowski Orszak Trzech Króli przeszedł dziś ulicami miasta na Rynek, gdzie przy żywej szopce zainscenizowany został pokłon Dzieciątku Jezus.
Królewskie orszaki wędrowały na Rynek z obu staszowskich parafii - św. Barbary i św. Bartłomieja. W centralnym punkcie miasta stanęła zagroda z żywymi zwierzętami. Był osiołek, a także króliki, owce peruwiańskie i gęsi. Na Rynku wybrzmiały również najpiękniejsze kolędy. Do wspólnego śpiewu mieszkańców zachęcały schole parafialne, chór dziecięco-młodzieżowy ze Staszowskiego Ośrodka Kultury oraz uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. im. S. Moniuszki w Staszowie. Dla najmłodszych przygotowano słodkie upominki, które rozdawał burmistrz Leszek Kopeć. Zdjęcia H. Gawłowicz
<
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Korkuje się wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie
Woda w zalewie pewno ciepła i trochę słona 🤣
Zrelaksowany
20:07, 2026-06-28
Pożar w Tarnobrzegu. Bohaterska postawa 3 osób
Focia nr 15, zgrabne nóżki u tej młodej , stojącej tyłem dziewuszki.
mann
19:38, 2026-06-28
Korkuje się wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie
Lepiej zamiast tej stanicy dla milionerów z jachtami,to trzeba wydłużyć plaże i zwiększyć liczbę miejsc parkingowych
Mieszkaniec
18:09, 2026-06-28
Korkuje się wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie
Po wjeździe nad jezioro, zaparkowaniu, później znajdź miejsce na tzw plaży. Człowiek jest zmęczony i ma dość wszystkiego. Później wyjazd. Nie warto
Opalony
15:37, 2026-06-28