Bogaty program artystyczny, grupy rekonstrukcyjne w przebraniach robotników i milicjantów, magiczny klimat wnętrz kościoła i gra świateł. Tak rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce upamiętnili stalowowolanie. Występ był transmitowany na żywo w Telewizji TRWAM.
Uroczystości otworzyła msza w intencji Ojczyzny, Internowanych i Ofiar Stanu Wojennego pod przewodnictwem Ks. Bpa dra Krzysztofa Nitkiewicza. Wcześniej przedstawiciele samorządu, instytucji państwowych oraz "Solidarności" złożyli kwiaty pod pomnikami bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. Jana Pawła II.
W koncercie pn. "Pamiętajmy! By nie zapomnieć...", który rozpoczął się tuż po eucharystii, przed stalowowolską publicznością zaprezentowali się wybitni artyści, m.in. Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Małgorzata Rapa, Marzena Ciuła, Mateusz Stachura, Michał Gasz, Dariusz Kordek, Jacek Wójcicki i Łukasz Lech, a solistom towarzyszyła Orkiestra Arte Symfoniko oraz Zespół Wokalny Good Sound. Na tę okazję przygotowane zostały pieśni, które były inspiracją do walki z totalitarnym systemem.
Zobacz także: |
Widowiskowości koncertowi dodał udział grup rekonstrukcyjnych, które przeniosły widzów w czasy stanu wojennego. W postaci przedstawicieli Milicji Obywatelskiej i robotników zrzeszonych w NSZZ "Solidarność" wcielili się członkowie grupy Odra Niemen Oddział Podkarpacki i Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów.
Organizatorami wydarzenia był prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj, Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli oraz NSZZ "Solidarność" Region Ziemia Sandomierska.
Partnerami koncertu byli: PKO Bank Polski S.A., Tauron Polska Energia S.A., Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli oraz Huta Stalowa Wola S.A. Patronatem medialnym wydarzenie objęła Telewizja TRWAM, a patronatem honorowym Senator RP Janina Sagatowska i Poseł na Sejm RP Rafał Weber.
Zobacz galerię - 50 zdjęć
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz