W poniedziałek prezydent Stalowej woli Lucjusz Nadbereżny zwołał konferencje prasową nad brzegiem rzeki San, aby poinformować o trwających pracach budowlanych na terenie miasto w niedalekiej odległości od galerii Vivo.
– Przeprawa mostowa będzie łączyć miasto Stalowa Wola z gminą Pysznica. Wyznacza ona także nową trasę drogi wojewódzkiej do Zaklikowa. Jest to inwestycja od lat oczekiwana przez mieszkańców Stalowej Woli, Pysznicy i całego regionu – mówił podczas konferencji prasowej włodarz miasta Ł. Nadbereżny.
Zakres prac głównie dotyczy rozbudowy istniejącego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855, budowę mostu na rzece San oraz Bukowa. Będzie to największy most na Podkarpaciu w sieci dróg wojewódzkich – osiągnie długość 1760 metrów. Główna część mostu wykonana będzie w technologii extradosed, która łączy ideę mostu podwieszanego i belkowego sprężonego. Ponadto przeprawa mostowa składać się będzie z 4 niezależnych pomostów, którym nadano odrębne nazwy: estakada południowa, most główny, estakada dojazdowa, estakada północna.
Jak zapewniano podczas konferencji, zakończeniu prac nic nie zagraża i most zostanie oddany do użytku w 2026 roku.
[ZT]212346[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz