Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo piłkarzy Siarki Tarnobrzeg. Siedlce zdobyte!

17:37, 15.10.2022 MPlaza

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg wygrali "mecz o 6 punktów" z sąsiadującą z nimi w tabeli drużyną Pogoni Siedlce. To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo naszego zespołu w tym sezonie.

Siarkowcy pokonali gospodarzy po bramkach Dawida Bałdygi i Ivana Agudo. Pierwszy otworzył wynik w 43 minucie. Drugi podwyższył na 0:2 w 77 minucie. Przy obydwu golach asystę zaliczył Kamil Adamek. Pogoń kończyła mecz w 10. W 70 minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji tego czerwoną, otrzymał jeden z obrońców drużyny gospodarzy.

W 81 minucie meczu piłkarzom Pogoni udało się zdobyć kontaktową bramkę. Debiutujący w bramce Siarki Wojciech Muzyk obronił co prawda rzut karny wykonywany przez Ernesta Dzięcioła, ale przy dobitce Cezarego Denianiuka był już bezradny. Grający w osłabieniu gospodarze nie zdołali już jednak dobyć drugiej bramki i doprowadzić do remisu.

Siarka po tym meczu wyprzedziła Pogoń w tabeli i obecnie zajmuje 14 pozycję.