Terytorialsi z Niżańskiego Batalionu Lekkiej Piechoty w ubiegłą sobotę ćwiczyli na poligonie w Nowej Dębie z czołgistami z Żurawicy. W ramach wspólnego szkolenia żołnierze z Niska mieli za zadanie prowadzić ubezpieczenie rejonu działania 1 Batalionu Czołgów z Żurawicy.
Wspólne ćwiczenie żołnierzy z 32 Batalionu Lekkiej piechoty z Niska wraz z żołnierzami 1 Batalionu Czołgów z Żurawicy rozpoczęło się wcześnie rano w sobotę, 20 lutego, a zakończyło późnym wieczorem. W tym czasie wydzielony pododdział żołnierzy z 3 Podkarpackiej Brygady OT współdziałał z "pancerniakami" udzielając im wsparcia podczas działań taktycznych.
Zobacz także: |
Głównym zadaniem terytorialsów z Niska było ubezpieczenie rejonu wyjściowego batalionu czołgów oraz ubezpieczenie przeprawy przez most towarzyszący. Wykonywane zadania taktyczne odbywały się na terenie
Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Wykonano też rekonesans, który będzie przepustką do kolejnych wspólnych ćwiczeń.
- Współdziałanie z żołnierzami 3 PBOT na poligonie w Nowej Dębie było dobrą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy ćwiczącymi wojskami oraz przygotowaniem do wzajemnego wspierania się w rejonach odpowiedzialności służbowej w czasie kryzysu i działań bojowych. Należy podkreślić, że głównym zadaniem WOT w czasie wojny jest udzielenie wsparcia wojskom operacyjnym. Deklarujemy swoją gotowość do współpracy i dalszych szkoleń z terytorialsami - powiedział po ćwiczeniu ppłk Rafał Kluz, dowódca 1 Batalionu Czołgów z Żurawicy.
Zobacz także: - Nowa Dęba. Kłęby dymu wydobywające się z mieszkania wywołały alarm |
To już kolejny test wiedzy i umiejętności taktycznych podkarpackich terytorialsów. Po czterech latach szkolenia żołnierze z Podkarpacia po raz kolejny sprawdzili się we wspólnym praktycznym ćwiczeniu z jednostkami wojsk operacyjnych. W ubiegłym roku w czerwcu na poligonie w Nowej Dębie wydzielony pododdział żołnierzy z Rzeszowskiego Batalionu Lekkiej Piechoty współdziałał z 10 Brygadą Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Zakres zadań obejmował wiedzę i umiejętności, nabyte przez żołnierzy OT w czasie trzyletniego cyklu szkolenia.
***
3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług" została
utworzona w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi
pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Dariusz SŁOTA.
Fot. 1 bcz i 3 PBOT
0 0
Tych plecaków nie mógłby im ktoś przewieźć samochodem? Jak z tymi garbami poruszać się po terenie i jeszcze walczyć?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz